Tatillerinizin vazgeçilmezi “KIBRIS” ve Kıbrıs Tatili - Kıbrıs iklimi

Tatillerin Vazgeçilmez Adası Kıbrıs

Tatillerin Vazgeçilmez Adası Kıbrıs

Kıbrıs Akdeniz’in en büyük üçüncü adasıdır. Hititlerden Mısırlara, Eski Yunanlılardan Osmanlılara kadar her coğrafyadan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerdir. Yavru vatan Kıbrıs’ta gezerken mutlaka her adımınızda bu medeniyetlere ait tarihin izleri ile karşılaşırsınız. Bu adanın jeopolitik konumu o kadar iyidir ki birçok millet bu cennet ada için mücadele etmiştir. Birçok doğal güzelliği bir arada bulunduran bu mükemmel ada adeta doğa ile insanın bir bütünleşmesi gibidir.

Tatillerinizin vazgeçilmezi “KIBRIS” ve Kıbrıs Tatili - Kıbrıs plajı

Gezilecek Yerler

Bu güzel ada da yapılacak gezilecek o kadar çok yer var ki Kıbrıs’ta gezecek yerler saymakla bitmez. Herkesin ilgisini çekecek tarihi öneme sahip kaleler, limanlar, mimari yapılar ve bunun yanı sıra mükemmel doğaya ev sahipliği yapan koylar ve sahiller gezi rotanızın vazgeçilmez mihenk taşları olacaktır. Bu denli doğal ve temiz bir sahili Kıbrıs dışında başka bir yerde bulmanız çok zor.  Mutlaka bu tertemiz sahillerin tadını bol bol yüzerek çıkarın hatta eğer meraklısıysanız Kıbrıs dalış noktalarında tüplü dalış yapmayı da unutmayın. Üstelik bu tertemiz sahiller yalnızca sizin tercihiniz değil, koruma altına alınmış caretta caretta diye bilinen kaplumbağalar da diğer Akdeniz kıyılarının turistler nedeniyle tahribata uğramasından dolayı yumurtlama yerleri olarak Akdeniz kıyısının en el değmemiş ve tahribata uğramamış yeri olarak Kıbrıs’ı tercih ediyor. Bunlar bile Kıbrıs Tatili için yeterli sebepler.

Tatillerinizin vazgeçilmezi “KIBRIS” ve Kıbrıs Tatili - Kıbrıs gölü

İklimi

Üstelik sadece doğal güzellikleri ve turistik bölgeleri açısından değil, iklimi açısından da tatil için oldukça uygundur. Hem tatil yapmak istiyorsanız hem de doğa ile baş başa zaman geçirmek istiyorsanız hele de denize aşık biriyseniz işte Kıbrıs tam size göre bir tercih. Kıbrıs’ta nerede kalmalıyım derseniz Kıbrıs otelleri de size adanın karakterine uygun oldukça geniş yelpazede eğlence seçeneği sunar. Lüks ve konforlu odaları, her yöreye uygun zengin mutfakları ve yaz boyu devam eden konserleri, animasyon şovları, havuz partileri ile bu oteller turistler için biçilmiş kaftandır. Eğer siz de bu güzel adaya gelmeyi düşünüyorsanız bu planınızı yarınlara ertelemeyin. Hemen şimdi en iyi Kıbrıs otellerinden rezervasyonunuzu yapın ve bu sonsuz doğal güzellik içerisinde,el değmemiş sahillerde tatilinizin tadını çıkarın.

Tatillerinizin vazgeçilmezi “KIBRIS” ve Kıbrıs Tatili - Kıbrıs afroditin kayası

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir