Popüler Kıbrıs Rotaları - Girne Yat Limanı

Popüler Kıbrıs Rotaları

Yavru vatan Kıbrıs bizler için bir tatil klasiği. Ülkemizden Kıbrıs’a başta yaz ayları olmak üzere yıl boyunca ziyaretçi akını oluyor.  Bir tatilden beklenebilecek her şeyi fazlasıyla sunan Kıbrıs aynı zamanda birbirinden ilgi çekici gezilip görülecek yerlere de ev sahipliği yapıyor. Akdeniz’in en eski yerleşim birimlerinden biri olması sebebiyle tarihi açıdan büyük bir zenginliğe sahip olan Kıbrıs’ın en popüler yerleri ile karşınızdayız.

Girne Kalesi

Adanın popüler liman kendi ve turizm merkezi Girne’de bulunan Girne Kalesi Kıbrıs’ın en ünlü yerlerinden biri ve ada seyahatlerinde mutlaka uğranması gereken tarihi mekânlar arasında yer alıyor.

St. Hilarion Kalesi

Adanın en eski kalelerinden biri olan St. Hilarion Kalesi de yine Girne’de yer alıyor. Bir tepeye kurulmuş olan kaleyi gezerken kale kadar manzarasından da etkileneceğinizden en ufak bir şüpheniz olmasın.

Surlariçi

Kuzey Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da bulunan tarihi bölge adanın en fazla ziyaretçi kene noktalarından biri. Kendinizi zamanın durdurulmuş olduğu bir yerdeymiş gibi hissedebilirsiniz burayı gezerken.

Popüler Kıbrıs Rotaları

Bellapais Manastırı

Girne’de bulunan bir başka ünlü Kıbrıs mekânı ise Bella Pais Manastırı. Görkemli yapıyı gezmenin yanı sıra içinde düzenlenen konserleri de yakalarsanız izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Aziz Mamas Kilisesi

Adanın hala ibadete açık nadir kiliselerinden biri olan Aziz Mamas Kilisesi tarihi değeri ile de Kıbrıs’ın en ünlü yerlerinden biri durumunda. Adını bölgede yaşayan bir keşişten alan kilise adanın gezilecek yerlerinden biri.

Büyükhan

Lefkoşa’daki Büyükhan bir Osmanlı dönemi eseri.  Han hem tarihi dokusuyla hem de içinde yer alan dükkanlar ile Kıbrıs gezilecek yerler listelerinin vazgeçilmezlerinden biri.

Soli harabeleri

Kıbrıs’ın önemli tarihi mekânlarından biri olan Soli harabeleri tarihi gezilerden hoşlananlar için adeta bir cennet.

Popüler Kıbrıs Rotaları

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir