Neden Kıbrıs’a Gitmelisiniz

Bu yaz farklı bir tatil deneyimi yaşamak istemez misiniz?  Hayallerinizin ötesinde üstelik hem dinlenebileceğiniz hem de doyasıya eğlenebileceğiniz bir tatil Kıbrıs’ta mümkün. Özellikle de uçaklı Kıbrıs paketleriyle hem ulaşımınızı hem de konaklamanızı bir arada daha ekonomik olarak elde edebilirsiniz. Kıbrıs otelleri sizin için farklı bir deneyim olacaktır. İşte Neden Kıbrıs’a Gitmelisiniz sorusunun cevabı.

Gazimağusa'nın tarihi yönü

Kıbrıs’ta her aktiviteye imkan veren seçenekler mevcuttur.

Bunların başında doğası gereği türlü türlü sporlara olanak vermesi gelir. Yamaç sporları, su sporları, doğa yürüyüşleri.. Sportif aktivite sevenler için oldukça fazla seçenek burada mevcuttur. Aynı zamanda tarihi ve kültürel açıdan da hafife alınmayacak kadar güçlü bir geçmişe sahiptir Kıbrıs. Geçmişinden günümüze kalan onlarca eseri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İkon Müzesi, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Girne Kalesi, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Salamis Harabeleri, Lala Mustafa P. Cami, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Bellapais Manastırı, Apostolos Andreas Manastırı Kıbrıs’ta görmeniz gereken yerlerdendir. Kıbrıs turları ile lezzet keşfi de yapmadan dönmeyin.

Lefkoşa’da mutlaka görmeniz gereken yerler!

Kıbrıs’ta bugüne kadar gelmiş geçmiş her kültürden bir lezzet gelmiş ve bu lezzetler Kıbrıslıların kendinden kattıklarıyla harmanlanmıştır. Kkıbrıs’ın birbirinden güzel lezzetleri olan molehiya, kolakas, pirohu, kleftiko, küp kebabı, şeftali kebabı ve tabi ki hellimi yemeden dönmeyin buradan. Kıbrıs otelleri Türk ve dünya mutfağından yüzlerce lezzeti müşterilerine sunar. Dilerseniz otelinizde dilerseniz de ülkede bulunan birbirinden şık restaurantlarda, lokantalarda ve cafelerde bu lezzetlerin tadına varabilirsiniz.

Eğlenceye dair de ne ararsanız Kıbrıs’ta var. Casinolarda şansınızı deneyebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar clublerde, baslarda, diskolarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kıbrıs’ta vergiler düşük olduğundan alkol ve tekel ürünlerini oldukça ucuza satın alabileceğinizi de unutmayın. Kıbrıs otelleri Türkiye’nin ve dünyanın en ünlü sanatçılarına da ev sahipliği yapıyor. Ünlü isimlerin programlarını takip edebilir dilerseniz konaklamanızı bu tarihlere de denk getirebilirsiniz.

Unutulmaz bir tatil deneyimi için uçaklı Kıbrıs paketlerine göz gezdirin. En güzel Kıbrıs otelleri içinden size en uygun olanı seçin, konforu ve lüksü Kıbrıs turları ile yaşayın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir