Mağusa Denilince Akla Gelenler - Salamis Harabeleri

Mağusa Denilince Akla Gelenler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları arasında yer alan şehrin atmosferi oldukça güzeldir. Sıcaklık mevsim normallerinin üstündedir. Bu şehre giderek çeşitli tarihi yapıları ziyaret edebilir ya da güzel denizinden yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle ulaşım konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Uçaklı Kıbrıs paketleri hakkında bilgi sahibi olarak adaya ucuz fiyatlarla gidebilirsiniz. Ancak Magusa kentine ulaşabilmeniz için otobüs kullanmanız gerekir. Şehre gittiğinizde gezebileceğiniz yerler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu içerik tam size göre olacak.

 

Castello Cyprus Bar

 Mağusa Denilince Akla Gelenler

İç mimari açısından müşterilerin oldukça beğendiği mekan etkileyici ve romantik bir tasarıma sahiptir. Şarap eşliğinde romantik ve keyifli zamanlar geçirebileceğiniz mekanda bulunan yemeklerde oldukça etkileyici ve enfestir. Eğer Magusa kentini dolaşırken bir yerde duraklayarak dinlenmek istiyorsanız bu mekanı tercih edebilirsiniz. İçeceklerinizi yudumlarken müzik eşliğinde huzurlu vakitler yaşayacaksınız.

 

Palm Beach:

Mağusa Denilince Akla Gelenler

Bölgenin en ünlü plajlarından biri olan Palm Beach’te olağanüstü derecede güzel ve temiz olan denize girerek biraz rahatlayabilirsiniz. Buraya uğramadan kesinlikle turu tamamlamamalısınız. Denize girerek Palm Beach plajının tadını çıkarabilirsiniz. Kıbrıs turlarınıza bu mekanı da eklemelisiniz.

 

St. Nıcholas Katedrali/ Lala Paşa Camisi

Mağusa Denilince Akla Gelenler

Lala Paşa camisi bölgenin en güzel ve özel gotik mimarileri arasında yerini bulur. 12.yy’da Luzinyalılar tarafından yapılmış olan bu mimari dönemde bulunan Kudüs Kralından tacını almıştır. Daha sonra 1571 senesinde bu yapı cami haline getirilmişidir. Hala cami olarak hizmet veren yapı da Venedik armaları dikkat çeker. Şehre gittiğinizde tarihi Lala Paşa Camisini de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle bu mekan tarihe ilgisi bulunan kişiler tarafından oldukça fazla ziyaret edilmektedir.

 

Othello Kalesi

Mağusa Denilince Akla Gelenler

12.yy’da yapılan bu yapı limanı düşman işgalinden koruma amacı ile Luzinyalılar tarafından yaptırılmıştır. O dönemlerde sık sık işgal altında bulunduğu için kaleler yaptırılmıştır. Sıralı kulelerden ve koridorlardan oluşan bu yapıda pek çok dükkan yer alır. Topçu bataryaları ile biten koridorlarda birbirinden farkı dükkanları gezerek kendinize hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

 

Salamis Harabeleri

 

Kentte yer alan tarihi mekanlardan biri de Salamis Harabeleridir. Bu harabelere ait ilk kalıntılar 11.yy’da yapılmıştır. İçerisinde ise Tiyatro, Roma Villası, Su deposu bulunur. Kıbrıs otellerinde kalarak bu yerleri daha çok ziyaret edebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir