Liman Kenti Magusa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey - Kaya Artemis Hotel Plaj

Liman Kenti Magusa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Liman Kenti Magusa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey bu yazımızda ! Akdeniz’in önemli liman kentlerinden olan ve Kıbrıs’a yolu düşenlerin mutlaka uğramak ve gezmek isteyeceği şehirlerden biridir Magusa. Adanın tarihi yerlerinin ve şehirlerinin birbirine yakın olması adanın en avantajlı durumlarından biri olmaktadır. Böylelikle Kıbrıs’a gezmeye veya iş seyahatine gidenler birkaç saatlik yolculuklarla Kıbrıs’ta gezintiler yapabilirler. Aynı zamanda Kıbrıs’ta gezide veya iş seyahatinde bulunanlar uygun fiyatlara Kıbrıs otellerinde konaklayabilirler. Kıbrıs otelleri farkı kesinlikle yaşanması gereken bir deneyimdir.

Magusa liman şehrinde tarihi nitelikte gezebileceğiniz mekânlar da bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Venedik Kalesi, Kutup Osman Türbesi, Gazimagusa Limanı, St. Francis Kilisesi ve Magusa Surları gibi birçok farklı tarihi yer bulunmaktadır. Magusa’nın da turisitik açıdan altın kumsalları da oldukça bilinmektedir.

Magusa Hakkında 5 Şey

  1. Kıbrıs’ın liman şehrinden biri olan Magusa’da trafikler sol şeritten akmaktadır. Doğal olarak tüm Kıbrıs’ta trafik soldan aktığı için özellikle kavşaklar sıkıntı yaşamamanız için çok dikkatli olmanız gerekmektedir.
  2. Magusa’da prizler Türkiye’de olduğu gibi iki girişli değil, üç girişlidir.
  3. Magusa’da gece hayatı oldukça hareketlidir ve toplum içinde çok sarhoş olmak utanç verici bir durum olarak değerlendirilmektedir. Dolayısıyla Kıbrıs’a gittiğinizde bu konuya dikkat etmenizde yarar var.
  4. Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs’ın Magusa şehrinde yer almaktadır.
  5. Magusa liman kentinin ekonomik kaynakları endüstriyel üretim, inşaat, turizm ve eğitimdir.

Bunlara ek olarak Magusa liman şehrinde gezebileceğiniz ve görebileceğiniz birçok tarihi nitelikte yapılar ve mekânlar bulunmaktadır. Kıbrıs turlarıyla Magusa’ya gidebileceğiniz gibi bireysel olarak da veya arkadaşlarınızı, ailenizi de yanınıza alarak gidebilirsiniz. Türkiye’nin büyükşehirlerden direk uçuşla Ercan Havalimanı’na oradan da çeşitli araçlarla Magusa kentine ulaşabilirsiniz.

Magusa’ya Ne Zaman Gidilmelidir?

Magusa’da yazlar uzun ve kurak, kışlar kısa ve yağışlı geçmektedir. Dolayısıyla Magusa’ya gitmek için en uygun zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. Bu aylarda özellikle yazın ortasında hava sıcaklığı 40 dereceye kadar ulaşabilmektedir. Deniz kıyısı olduğundan dolayı Magusa’da serin bir hava da hâkim olabilmektedir.

Uçaklı Kıbrıs paketlerinden size uygun olanını seçerek de Magusa’ya gidip gezme şansınız olabilmektedir. Bunun haricinde uygun bir fiyata konaklama da yapabilmeniz mümkündür.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir