Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi - Otantik Evler

Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi

Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi

Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi şehirin ve  işlerinden yoğunluğundan bunalan bir çok kişiye iyi gelecek. Kuzey Kıbrıs otelleri ve genel yapısı itibariyle hem tarihi gezilerde hem de turistik genel faaliyetler doğrultusunda kaliteli olarak tanımlanabiliyor. Oldukça büyük kitlelere hizmet verilirken aynı zamanda uygun fiyatlı bir seyahat süreciyle karşılaşmak isteyen bireyler turları tercih edebiliyor. Eğer rehber doğrultusunda gezmekten hoşlanmayan bireylerden iseniz mutlaka dikkatli olmalı, gerekli olan her türlü faaliyeti direkt olarak önceden planlayarak gerçekleştirmelisiniz.

Eğer yolculukla ilgili planınızı tam olarak yapmadıysanız, bir mekanda geçirmeniz gereken saatten fazla kalabilir ve bu nedenle gün sonunda diğerlerine geç kalabilirsiniz. Yıllar boyunca ilgi görmeye devam etmiş olan tarihi mekanlar şehrin kuzey ve güney kesimlerinde birbirine yakın sayıyla bölünmüş gibi görülebiliyor.

Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi

Lefkoşa’da Hangi Tarihi Mekana Gidilebilir?

Lefkoşa’da gidilebilecek en özel yapıya sahip, tarihi önemi büyük olan mekanlar arasında uçaklı Kıbrıs otelleri ve seyahat planları ile bazı düzenlemeler yapmak mümkün oluyor. Gün içerisinde rahatlıkla gezilebilecek tarihi mekanlar arasında şunlar gösterilebilir;

Büyük Han

Cyprus Museum

Selimiye Mosque

Ledra Street Crossing Point

Sacred Temple Of Virgin Mary Faneromenis

St Jong’s Katedrali

Panagia Asinou Church

Church of Archangel Michael Trypiotis

Gezide Nelere Dikkat Edilmeli?

Seyahat edilecek olan mekanlara ek olarak mutlaka coğrafyaya, ulaşıma ve buna ek olarak hava durumuna uygun hareket etmeniz gerekiyor. Ancak bu sayede gezi süreciniz boyunca her türlü doğru adımı atabilirsiniz. Yıl boyunca Kıbrıs gibi ılıman bir adada gezmeniz mümkün ve buna ek olarak müzeler gibi mekanlarda açık durma durumunda değişiklik ortaya çıkabiliyor. Özellikle son dönemde bazı müzelerde, aynı bankalarda olduğu gibi öğle vakitlerinde giriş yapmak mümkün olmuyor.

Gün içerisinde herhangi bir bilgi edinmek için belirli noktalarda şehrin gezilecek yerlerine dair metinler satan kişilerden rehber alabilirsiniz.  Kıbrıs turları sadece Türkiye’de değil, yurt dışından gidecek olan turistler için de tamamen tarihi yapı aracılığıyla dikkat çekebiliyor. Geziniz başlamadan önce mutlaka otelinizi doğru bir şekilde seçmeli, turistik bölgeleri de hesaba katarak yol haritası belirlemelisiniz. Bir ila iki günlük seyahatlerde direkt olarak seçmiş olduğunuz yol haritasına göre harcayacağınız miktar değişiklik gösterebilir.

Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir