Lefkoşa Lezzet Durakları - Turta

Lefkoşa Lezzet Durakları

Lefkoşa Lezzet Durakları

Hem Kuzey Kıbrıs Türk kesiminin hem de Güney Kıbrıs Rum kesiminin başkenti olan ve adayı sınırla ikiye bölen şehir Lefkoşa, eşsiz restoranları ile seyahatinize özel notlar sunuyor. Adanın denize kıyısı olmayan ancak en büyük şehir olan Lefkoşa’da özellikle damak tatları konusunda, Dünya mutfaklarına fark atar nitelikte sunumlar yapıyor. Et restoranları, balık ve deniz ürünleri restoranları, Dünya mutfakları ve tatlılarıyla benzersiz bir ada şehri. Sizler için şehrin en özel 3 restoranını seçtik. Tadına doyum olmaz lezzetler için, mutlaka ziyaret edin.

Lefkoşa Lezzet Durakları

Il Forno – Gerçek bir İtalyan…

Ağızda eriyen pesto soslu makarna, damaktan kalbe giden Ravioli… Daha iyisi İtalya’da bile yoktur. Üzerinde zeytinyağı gezinen 4 peynirli pizzadan, sarımsaklı baton ekmeklerine dek en özel lezzetlerin sunulduğu eşsiz mekan. Il Forno, Lefkoşa’nın en popüler ve leziz mekanlarından. Akdeniz kültürünü, Kıbrıs mozaikleriyle süsleyen iç tasarımı ile büyük ilgi görüyor. Devasa pizzaları tam doyurucu, İtalyan usulü tatlıları ile Kıbrıs turları seyahatinizi en unutulmaz ve özel anısı olacak.

Lefkoşa Lezzet Durakları

Hamburg – Tam Manasıyla Bir Alman…

Soğuk bira keyfi ve pofuduk ekmeğiyle, muazzam hamburger köftesi. Hamburgerin en şahanesi Kuzey Kıbrıs’ta yenir. Küpte parmak patates üzeri çeşnili baharat, gramajı yüksek hamburger köftesiyle, şehrin en popüler restoranıdır. Fast food kültürünü çok taşımayan, uzun uzadıya hamburger keyfi yaşatan gidilesi mekanlardan biridir. Karamelize edilmiş mantar ve soğanı, Hellim ekstrası ile uçaklı Kıbrıs turları dahilinde adaya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken lezzet duraklarından biridir.

Lefkoşa Lezzet Durakları

Matbah-ı Amire – Osmanlı’nın lezzeti Türk’ün damak tadıyla…

Kuzey Kıbrıs’ın en seçkin mekanlarının başında geliyor. Özenle seçilmiş kahvaltı menüsünden, akşam yemeğine dek benzersiz bir damak tadı. Türk Kahvesi ve Osmanlı şerbetinin en özel sunumu, otel konforunda dekore edilmiş konseptiyle 1. sınıf restoran Matbah-ı Amire. Gece 03:30′ a kadar servis yapan restoran gece menüsü ile hoş lezzetler sunuyor. Kıbrıs’ın en meşhur yemeklerinden biri olan tavuk dolması, burada hünerle işleniyor. Tas kebabından, Görele pidesine dek muhteşem tatlar sunuyor. Antep’in Beyran çorbasından, Hellim böreğine dek zengin menü sunuyor. Kıbrıs otelleri seyahatinde özellikle ziyaret edilmesi tıka basa doyulması gereken muhteşem mekanlardan biri. Kahvaltıyla ziyafetiyle başlamanız önerilir.

Lefkoşa Lezzet Durakları

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir