Kıbrıs’tan Hediyelik Öneriler

Kıbrıs’tan Hediyelik Öneriler

Kıbrıs’tan Hediyelik Öneriler yazımızı siz okurlarımız için derledik. Kıbrıs güzelliklerinin yanı sıra hediyelik eşyaları ile de ünlüdür. Kendine özgü birçok yiyecek ve eşyayı bünyesinde barındıran bu güzel ülkeden ayrılırken, sevdiklerinize gönül rahatlığı ile hediye alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Kıbrıs turları ile ziyaret ettiğiniz bölgelerden ne gibi hediyeler alabileceğinizi anlatacağız.

Kozmetik ürünleri: Türkiye’de pahalı sayılan kozmetik ürünleri, Kıbrıs’ta daha uygun fiyatlarla bulunabiliyor. Özellikle parfüm almak istiyorsanız Kıbrıs’ın güzel dükkanlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.  Bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri, sevdikleriniz için harika bir seçim olabilir.

Alkol ve tütün: Fiyatlarının ucuz olması ile bilinen alkol ve tütün ürünleri, sevdikleriniz için harika bir hediye olacaktır. Türkiye’ye oranla çok daha ucuz olan alkol ürünlerini Lefkoşa ve Girne’de rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var, 2015 yılı itibari ile Türkiye’ye Kıbrıs’tan sadece  3 litre alkol ve 5 karton sigara getirebilirsiniz. Bu sınırı aşarsanız havalimanı polisleri sorun çıkarabilir.

Tekstil: Kıbrıs’ta tekstil ürünleri de oldukça uygun fiyatlı satılmaktadır. Girne yat limanı çevresi ve Lefkoşa’da bulunan Dereboyu Caddesi tekstil ürünleri için ideal noktalardan sayılmaktadır. Kafeleri ile de ünlü olan bu noktalarda hem alışveriş yapabilir hem de dinlenebilirsiniz.

Ayakkabı: Kıbrıs’tan alabileceğiniz bir diğer hediyelik eşya da ayakkabı. Ayakkabılar Kıbrıs’ta Türkiye’ye nazaran daha ucuz olduğu için sık sık tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Aksesuarlar: Kıbrıs’ın güzel dükkanlarından hediyelik aksesuar da satın alabilirsiniz. Kıbrıs’ın güzelliklerini simgeleyen magnetlerden hasır sepetlere kadar birçok ürünü bulabileceğiniz bu dükkanlar şehir merkezlerinde yer alıyor.

Hellim peyniri: Eğer Kıbrıs’a uçaklı Kıbrıs turları kapsamında ziyaret düzenleyecekseniz, dönüşte sevdiklerinize mutlaka hellim peyniri götürmelisiniz. Özellikle keçi sütünden yapılan bu leziz peynir, yaklaşık olarak 1 sene boyunca bozulmadan saklanabiliyor.

Kıbrıs’ta Alışveriş Yapın!

Kıbrıs’ta mutlaka alışveriş yapın. Hem uygun fiyatları hem de yöresel güzellikleri ile dikkat çeken bu harika ülkeden sevdiklerinizi mutlu edecek şeyler satın alabilirsiniz.

Kıbrıs’ta hediyelik diğer eşyaları sıralayacak olursak;

  • Porselen çeşitleri,
  • Seylan çayı,
  • Çilek
  • El yapımı güzel tepsiler,
  • Biblolar,
  • Bileklik ve takı çeşitlerini sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Uçaklı Kıbrıs paketleri ile hayalinizdeki Kıbrıs tatilini planlayın, Akdeniz’in renkli adasının güzelliklerinin keyfine varın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir