Kıbrıs’tan Hediyelik Ne Alınır? - Hellim Peyniri

Kıbrıs’tan Hediyelik Ne Alınır?

Son dönemlerde yurtdışı tatil planlarının gözdesi olan Kıbrıs’da yılın her mevsimi güneş yüzüne göstermektedir. Neolitik çağdan bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Adada çok sayıda muazzam yapılar da bulunmaktadır. Gerek tarihi gerekse doğası sayesinde turizmi canlı olan adada bazı ürünlerin alışverişi de ülkemize göre daha uygun olmaktadır. Tatillerin olmazsa olmazı gidilen yerden bir anı ile dönmektir. Veya aileye ve çevreye hediye almak olduğu için Kıbrıs bu konuda geniş bir yelpazeye sahiptir. Kıbrıs tatilcilerin hediyelik ne alınır endişesini azaltmaktadır. İşte Kıbrıs’tan Hediyelik Ne Alınır? sorusunun cevabı.

Çok fazla seçenek!

Hediye olarak tekstil, yiyecek, aksesuar, biblo gibi çok sayıda seçeneğin bulunduğu mekanlar mevcuttur. Adanın başkenti olan Lefkoşa’da bulunan Lefkoşa Büyük Han ve Lefkoşa Belediye Pazarı’nda adaya özgü bayanların ellerinde işlediği dantelleri veya evlerinde yaptığı doğal reçelleri bulabilirsiniz. Kıbrıs’ta aliç reçeli hediye olarak alınabilecek daya özgü bir tat olmaktadır. Lefkoşa ulaşım açısından kolay bölgede bulunduğu için uçaklı Kıbrıs paketleri veya Kıbrıs turları ile tatil planı yapan turistlerin kolaylıkla alışveriş yapabileceği mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Adanın gözde şehirlerinden biri olan Girne’de  bulunan Girne Çarşısı’nda gül suyu Summada ve yine yöreye özgü birçok hediyelik bulunabilmektedir. Kıbrıs otelleri Girne’de çok sayıda bulunduğu için bu çarşı yıl içerisinde hediyelik eşya almaya gelen yüzlerce turiste kapılarını açmaktadır. Yiyecek hediyesi almak isteyenlerin listesinin en başında tabi ki hellim peyniri yer almalıdır. Kıbrıs’ta peynirlerin bambaşka lezzeti olduğundan en çok alınan hediye hellim peyniri olmaktadır.

Tekstil, ayakkabı, çanta, parfüm, kozmetik ve parfüm ürünleri de hediyelik eşya listesinde yerini almaktadır. Türkiye’de oldukça pahalı olan dünyaca ünlü markaları adada daha uygun fiyatlara bulmak mümkün olmaktadır. Girne ve Lefkoşa, bu ünlü markalara ev sahipliği yapan mağazaları barındırmaktadır.  Hem Lefkoşa’nın Dereboyu Caddesi’nde hem de Girne’nin yat limanı civarında olan mağazalardan dünyaca ünlü markaların ayakkabı ve çantaları daha uygun fiyatla hediye olarak alınabilmektedir.  Kıbrıs’ta birçok mağaza her zaman açık olmadığından dolayı hediye alışverişine çıkacak olan turistlere yararlı bir tavsiye ise alışverişlerini gündüz vakitlerinde yapmaları olmaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir