Kıbrıs’ta Nereler Gezilir? - Kaya Artemis Plaj

Kıbrıs’ta Nereler Gezilir?

Tatil için eğer bu yıl Kıbrıs’a gitmeyi düşünüyorsanız doğru tercihi yapmışsınız demektir. Kıbrıs sizi büyülü dünyasıyla kendine hayran ettirecek bir ülke. Uçaklı Kıbrıs paketleri ile en cazip Kıbrıs tekliflerine göz gezdirmenizde fayda var. En güzel Kıbrıs otellerinin tüm avantajlarından faydalanmak için Kıbrıs’ta yerinizi alın. Kıbrıs’ta neler yapabilirsiniz kabataslak üstünden geçelim. İşte Kıbrıs’ta Nereler Gezilir? sorusunun cevabı.

Karpaz’ın Doğasında Kaybolun

Kıbrıs’ın Kuzey’inde Zafer Burnu’nu da kapsayan bölge olan Karpaz, canlı çeşitliliğiyle, endemik türleriyle sizi kendine hayran bırakacak bir yerdir. Karpaz’da binlerce farklı türü gözlemleyin, Karpaz eşekleri ile fotoğraf çekilin. Karpaz’ın pırıl pırıl denizinin ve altın kumsallarının tadını çıkarın. Bol bol fotoğraf çekilin.

Apostolos Andreas Manastırı’nı Ziyaret Edin

Yolunuz Karpaz’a düşerse bu özel ve yaşlı manastırı görmeden buradan ayrılmayın. Hakkında birçok efsane bulunan Apostolos Andreas bugün hem Rumlar hem de Türkler tarafından kutsal bir ibadethane olarak görülmektedir. Dünyanın bir çok yerinden ziyaretçilerini ağırlayan bu kutsal mekanda siz de dilek dileyebilir, manastırın hikayesini dinleyebilir, fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Girne Limanı’nda Gezinti Yapın

Kıbrıs’ın en canlı noktası olan Girne’de Girne Limanı’nda bir gezintiye mutlaka çıkmalısınız. Limanın büyük kısmı Venedikliler döneminde şekillenmiştir. Bugün Kıbrıs’ın bir simgesi haline gelen Girne Limanı etrafında bulunan restoranlarla, lokantalarla, barlarla, cafelerle Kıbrıs’ın gözde merkezlerinde biridir.

Girne Kalesini Keşfedin

Kıbrıs’ın bir sembolü haline gelen Girne Kalesi, Girne Liman’ında yer alıyor. 7. Yüzyılda Arap –İslam akınlarına karşı şehri koruma amaçlı Bizanslılar tarafından yapılan kale içinde bulunan bölümlerle de keşfedilmesi gereken bir yer. Bugün bir müze olarak kullanılan kale içerisinde St. George Kilisesi, Kırnı Mezarları, Luzinyan Kalesi, Sarnıç, Batık Gemi Müzesi, Venedik Kulesi ve Zindanlar yer alır.

Kıbrıs Lezzetlerini Tadın

Geçmişten günümüze birçok farklı medeniyetin hakimiyetinde kalmış olan Kıbrıs’ta bu kültürel çeşitliliği her alanda görmeniz mümkün. Özellikle de Kıbrıs mutfağı bu çeşitlilikten nasibini almıştır. Molehiya, kolakas, pirohu, hellimli, küp kebabı, şeftali kebabı ve çok daha fazlası için Kıbrıs’ta keyifli bir lezzet turu yapmalısınız.

Kıbrıs’ta yapabileceklerinizin sınırı yok bu yüzden siz iyisi mi uçaklı Kıbrıs turları ile Kıbrıs’ın altını üstüne getirmek için acele edin.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir