Kıbrıs'ta Nerede Denize Girilir - Sahilde Balayı Çifti

Kıbrıs’ta Nerede Denize Girilir?

Yaz tatili demek kum deniz ve güneş üçlüsüyle buluşmak demek ve işte tam da bu sebeple Kıbrıs yaz tatilleri için en çok rağbet gören destinasyonlardan biri. Akdeniz’in en güzel adaları arasında yer alan Kıbrıs tabi ki muhteşem plajları ile tanınıyor. Adaya yaz aylarında yoğun ilgi olmasının birincil sebebi de adanın ev sahibi yaptığı ünlü plajlar. Yani eğer Akdeniz’in tertemiz, masmavi sularında yüzerek serinleyip, doğal güzelliğini korumuş plajlarda güneşlenmenin tadını çıkartmak istiyorsanız Kıbrıs tatil için ilk tercihiniz olmayı fazlasıyla hak ediyor.

Konnos Koyu

Konnso Koyu Kıbrıs’ın doğal güzelliği ile ön plana çıkan plajlarından biri. Kayalık bir yapısı olan koyda mağaralar da bunuyor. Denizi çok temiz olan koyda kayalıklardan denize atlamanın keyfine varabilirsiniz. Mavi bayraklı Konnos koyunda plaj voleybolu oynandığını da söylemeden geçmeyelim.

Kıbrıs'ta Nerede Denize Girilir

Acapulco Plajı

Kıbrıs’ın tatil konusunda en popüler kenti olan Girne’nin 8 kilometre uzağındaki Acapulco Plajı aynı isimli beş yıldızlı otele ait, ancak plaja dışarıdan da ücret ödeyerek girilebiliyor. İnce kum plajı, temiz denizi ile Acapulco Plajı Kıbrıs’ın en popüler plajlarından biri.

Camelot

Girne Amerikan Üniversitesi’nin plajı olan Camelot Girne merkezine 9 kilometre uzaklıkta.  Sakin ve temiz suları ile yüzmenin keyfini çıkartacağınız plajın ortamı da gayet sakin. Yani hem deniz ve güneş ile buluşup hem de dinlenmek için bu plajı tercih edebilirsiniz.

Alagadi Turtle Beach

Caretta caretta kaplumbağalarının Akdeniz’deki üreme alanları arasında yer aldığı için Turtle beach adı ile de bilinen Alagadi plajı Girne’den 15 kilometre uzakta ve halk plajı. Plajda duş, şezlong olmasa da muhteşem doğal güzelliği ile bunların yokluğunu hissetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Plajın denizinin de çok temiz olduğunu ekleyelim.

Kıbrıs'ta Nerede Denize Girilir

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir