Kıbrıs’ta Ne Yapılır?

Kıbrıs’ta Ne Yapılır? Bu yazımızda Açıklıyoruz. Kışın bizi iliklerimize kadar üşüttüğü günlerin ardından sıcacık bir yaz mevsiminin gelmesini iple çekiyoruz. Yaz demek ise tatil demek. Özellikle çalışanlar için yaz tatilinin nasıl değerlendirileceği büyük önem taşıyor. Bu yaz tatilinizi kara kara nerede geçireceğinizi düşünüyorsanız Kıbrıs’a ne dersiniz?  Akdeniz’in en güzel yerinde, doğası, tarihi ve kültür zenginliğiyle Kıbrıs yılın her dönemi tatil için uygun bir yer. Ekonomik uçaklı Kıbrıs paketleri ile Kıbrıs’a ulaşım sağlarken bütçenize ve beklentilerinize en uygun otelinizi de seçebilirsiniz. Kıbrıs otelleri dünya standartlarında oteller. Sizin de beklediğiniz tatil Kıbrıs’ta. Kıbrıs’a gitmek için tek yapmanız gereken şey tatiliniz için gideceğiniz tarihi belirlemek. Kuzey Kıbrıs Türk vatandaşlarından vize ya da pasaport istemiyor. Nüfus cüzdanınızla birlikte ülkeye kolayca giriş yapabilirsiniz.

Bu yaz Kıbrıs'ı tercih ederek tatilin tadına varın

Canlı çeşitliliği

Son buzul çağından etkilenmediği için Kıbrıs’ta canlı çeşitliliği çok fazla. Birbirinden farklı türleri Kıbrıs’ta bir arada görebilirsiniz. Özellikle adanın kuzeyinde bulunan Karpaz bölgesi ziyaret etmeniz gereken bir bölgedir. Bölge tertemiz plajları ve Karpaz eşekleriyle ünlüdür. Buraya gitmişken Dipkarpaz Milli Parkı’na mutlaka uğramalısınız. Ayrıca caretta carettalarında yumurtlama bölgesi olan Karpaz’da şansınız varsa onlarla yüzme deneyimini de yaşayabilirsiniz.  Kıbrıs otelleri, Kıbrıs turları ve uçaklı Kıbrıs paketleri içinden size en uygun olanları aramaya şimdiden başlamalısınız.

Kıbrıs'ta Yaşamış Toplumlar

Tarihi boyunca birçok medeniyetin hakimiyet kurduğu Kıbrıs, tarihi eser konusunda da oldukça zengin bir ülkedir. Venedik Sütunu, Girne Kapısı, Selimiye Cami, Yeşil Hat, Girne Eski Liman, Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi, Gazimağusa şehri ve tarihi Gazimağusa Limanı, St. Barnabas Manastırı, Kertikli Hamamı, Namık Kemal Müzesi, Salamis Harabeleri, Othello Kalesi, Lala Mustafa Paşa Camii ve Salamis Antik Kenti Kuzey Kıbrıs’ta gezilecek yerler arasında sayılabilir. Birçok kültüre ev sahipliği yapan ülkenin mutfağı da bu etkileşimi lezzetlerinde gösterir. Kıbrıs lezzetleri arasında molehiya, şeftali kebabı, pilavuna, küp kebabı, magarına bulli, kleftiko sayılabilir.

Renkli gece hayatıyla da oldukça popüler bir yer olan Kıbrıs’ta eğlenebileceğiniz birçok disko, bar, gazino vs. bulunmaktadır. Bu güzel ülkeyi çok seveceksiniz. Yaz yaklaşırken erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak ve birbirinden güzel Kıbrıs otellerinden birinde yerinizi almak için harekete geçin, tatilin keyfini Kıbrıs’ta yaşayın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir