Kıbrıs’ta Kısacık Bir Gezinti - Kıbrıs'ta nerler gezilir Harita

Kıbrıs’ta Kısacık Bir Gezinti

Türk vatandaşlarına vize uygulaması olmayan Kıbrıs hem bu yüzden hem de ülkemize yakınlığı ve uygun fiyatlı oluşu sebebiyle en çok tercih edilen yurtdışı tatil destinasyonlarından biri.  Ülkemizde yavru vatan olarak da tanınan Kıbrıs yıl boyunca Türklerin akınına uğruyor. Bayram, balayı, yılbaşı ve tabi ki yaz tatillerinin vazgeçilmezi olan Kıbrıs aslında bu ilgiyi fazlasıyla hak ediyor zira adada kusursuz bir tatil için beklenen her şey hem de fazlasıyla bulunuyor.  Tatilin yanı sıra popüler bir gezi destinasyonu olan adada çok sayıda meşhur yer arzı endam ediyor. İşte karşınızda Kıbrıs tatili boyunca görebileceğiniz meşhur yerler.

Kıbrıs’ta Kısacık Bir Gezinti

Surlariçi

Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da yer alan Surlariçi tarihi bir bölge ve bu surların içinde çok sayıda tarihi mekân da bulunuyor. Surlariçi Kıbrıs’ın en meşhur yerlerinden biri ve Kıbrıs gezilerinde mutlaka uğranması gereken bir nokta.

Büyükhan

Surlariçi’ndeki en önemli yapı kuşkusuz ki Osmanlı dönemi eseri olan Büyükhan. Mistik aurası ile insanı bambaşka bir dünyaya götüren hanın kendisi kadar içerisindeki dükkânlar da ilgi çekici.

Girne Kalesi

Kıbrıs’ın tatil konusunda en popüler kenti olan Girne’nin simgesi olarak kabul edilen Girne Kalesi adanın en meşhur yapılarından biri. Kaleyi gezmeden Kıbrıs’tan ayrılmak büyük bir hata olur.

Bellapais Manastırı

Girne’de bulunan ve Lüzinyanlılar tarafından inşa edilen manastır Kıbrıs’ın en fazla ziyaretçi çeken tarihi mekânlarından biri. Manastır da aynı zamanda müzik dinletileri de düzenlendiğini ekleyelim.

St. Hilarion Kalesi

Yine Girne’de bulunan St. Hilarion Kalesi binasının yanı sıra Girne’ye hakim manzarası ile de tanınıyor. Kıbrıs’ın en güzel kalelerinden biri olan St. Hilarion doğal olarak adanın en meşhur yerleri arasına da daima ismini yazdırıyor.

Kıbrıs’ta Kısacık Bir Gezinti

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir