Kıbrıs'ta Gezilecek Yerler ve Tarihi Yapılar

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler ve Tarihi Yapılar

Dört bir yanı Akdeniz’le çevrili olan güzel Kıbrıs, her mevsim yumuşak bir iklime sahip olduğundan her dönem tatil için uygun bir yer konumundadır. Son buzul çağından etkilenmeyen ada endemik canlı çeşitlerinin de bulunduğu zengin bir ülkedir. Kıbrıs’ta gezilecek yerler nereleri diye merak ediyor, tarihi yapıları öğrenmek istiyorsanız zengin bir liste sizleri bekliyor.

Öncelikle adanın en kuzeyine Dipkarpaz Milli Parkı’na mutlaka gitmenizi ve özellikle meşhur tatlı karpaz eşeklerini görmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca orada bulunan binlerce türü yakından gözlemleyebilir, Zafer Burnu’nu ve Apostolos Andreas Manastırı’nı görebilirsiniz.

Lefkoşa’da mutlaka görmeniz gereken yerler!

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler

Tarihle ilgilenenler için ayrıca bir harika olan nokta burası. Onlarca farklı uygarlığın yönetimi altına girmiş olan Kıbrıs’ın tarihi zenginliği de buradan geliyor. Kıbrıs turları esnasında gezip görebileceğiniz yerler olarak; Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Cami, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, İskele, Apostolos Andreas Manastırı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İskele kon Müzesi, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Bellapais Manastırı, Buffavento Kalesi, İkon Müzesi, Salamis Harabeleri, Lala Mustafa P. Cami, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Güzelyurt Müzesi, Soli harabeleri ve St. Mamas Manastırı’nı sayabiliriz.

Kıbrıs’ta hafta sonu tatil kaçamağı

Gece hayatıyla da oldukça renkli bir ülke Kıbrıs’ta adanın her noktasında gülüp, eğlenebileceğiniz birçok eğlence mekanı var. Ayrıca casinolar da Kıbrıs’ta yasal olduğu için eğlenmek adına tercih edebileceğiniz bir seçenek. Ülkede tekel ürünleri de vergiler düşük olduğundan dolayı oldukça ekonomiktir. Ülkeye gitmişken muhteşem Kıbrıs’ın lezzet dolu tatlarının da tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Yaz yaklaşırken hem kaliteli hem de ekonomik bir tatil planı yapabilirsiniz. Kıbrıs otelleri, Kıbrıs turları ve uçaklı Kıbrıs paketleri için şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir