Kıbrıs’ta Gezi Keyfi

Kıbrıs’ta Gezi Keyfi başkadır.. Muhteşem bir tatili hak etmediniz mi? Kıbrıs’ta hayallerinizin ötesinde harika bir tatil geçireceksiniz. Kıbrıs otelleri lüksün ve zevkin bir arada olduğu, müşterilerinin memnuniyeti adına her türlü imkanın sunulduğu enfes otellerdir. Kıbrıs’a henüz hiç gitmediyseniz kafanızda oluşan soruları yanıtlayalım. Uçaklı Kıbrıs paketleri ile Kıbrıs turları yapmak için can atacaksınız. Kıbrıs muhteşem bir ada ülkesi, Akdeniz ikliminin tüm canlılığını ve enerjisini Kıbrıs’ta gözlemleyebilirsiniz. Dört mevsim de tatile elverişli olan Kıbrıs, canlı çeşitliliğiyle de görülmeye değer bir ülke. Adanın Dipkarpaz bölgesinde bulunan Dipkarpaz Milli Parkı’na mutlaka uğrayın ve yüzlerce canlı türünü yerinde ziyaret edin. Üstelik bu türlerden yedisinin de endemik olduğunu unutmayın.

Gazimağusa'nın tarihi yönü

Kıbrıs tarihiyle de vazgeçilmez bir adres

Geçmişinden günümüze onlarca farklı milletin uğruna savaştığı ülke olan Kıbrıs bugün Kuzey Kıbrıs Türk ve Güney Kıbrıs Rum olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Günümüze kadar Kıbrıs’ta hüküm süren milletlerin kültürel ve tarihi etkilerini bugün ülkede görmek mümkün. Özellikle de tarihi eser bakımından yaşayan bir müze olan Kıbrıs’ta görmeniz gereken onlarca eser var. Bunlar içinde Salamis Harabeleri, Lala Mustafa P. Cami, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, İskele, Apostolos Andreas Manastırı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İskele kon Müzesi, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Girne Kalesi, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi ve Bellapais Manastırı sayılabilir. Kıbrıs turları ile kendinizi şımartıp keyifli bir kültür turunda kaybolacaksınız. Uçaklı Kıbrıs paketleri için elinizi çabuk tutun.

Kıbrıs'ın Saklı Cenneti Dipkarpaz

Birbirinden renkli Kıbrıs otelleri ile unutamayacağınız bir tatil yapmanız mümkün. Tek ihtiyacınız olan ekonomik uçaklı Kıbrıs paketleri satın alabileceğiniz güvenilir bir seyahat acentesi eşliğinde tatilinizi planlamak. Şimdiden iyi tatiller.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir