Kıbrıs Hakkında İlginç Bilgiler - sahil

Kıbrıs’ta Dört Mevsim

Tatil sizin için ne ifade ediyor?  Denize ve güneşe doyacağınız muhteşem anlar mı? Sabahlara kadar eğlenebileceğiniz partiler mi? Kültür ve tarih kokulu biz gezinti mi? Aradığınız her ne ise Kıbrıs’ta bulacağınız bir gerçek. Çünkü Kıbrıs’ta Dört Mevsim başka güzel! Uçaklı Kıbrıs turlarıyla Kıbrıs’a en avantajlı yoldan gitmek için rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Kıbrıs’ta yapabileceklerinizin sınırı yok. Eğlence, tatil, huzur, keyif, memnuniyet ne ararsanız burada. Kıbrıs turlarıyla dilediğiniz yerleri gezerek tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. En güzel Kıbrıs otelleri için Kıbrıs’ta yerinizi alın. Kıbrıs’ta görmeniz gereken, yapmanız gereken birçok şey var. Bunları sıralayacak olursak;

Kıbrıs Para Birimi

  • Kıbrıs’ın Doğal Güzelliklerinde Kaybolun

Kıbrıs Akdeniz ikliminin tüm güzelliklerini üzerinde barındıran bir Akdeniz ülkesidir. Yılın üç yüz günü de güneşin gitmediği bu ülkede tatil için yalnızca yaz aylarını beklemenize gerek yoktur. Kıbrıs kıyıları boyunca uzanan birbirinden güzel Kıbrıs plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkabilirsiniz. Kıbrıs canlı çeşitliliği bakımından da zengin bir ülkedir. Endemik türlerin de olduğu bu güzel Akdeniz ülkesinde özellikle de Karpaz bölgesinde bulunan Dipkarpaz Milli Parkı’na uğramayı unutmayın. Kıbrıs turları ile Kıbrıs’ın doğasının tadını çıkarmayı unutmayın.

Bu yaz Kıbrıs'ı tercih ederek tatilin tadına varın

  • Kıbrıs’ta Zaman Makinasında Bir Yolculuk

Kıbrıs tarihi boyunca birçok medeniyetin himayesinde kalmış, her dönem önemini koruyan bir ülke olmuştur. Tarihi M.Ö. yıllara dayanan Kıbrıs’ta Venedikliler, Lüzinyanlar, Asurlular, Persler, İngilizler ve daha birçok medeniyet hükmetmiş. Sonucunda da ülke tarihi eser bakımından oldukça zengin bir ülke olmuştur. Kıbrıs’a gittiğinizde görmeniz gereken yerler arasında Girne Eski Liman, Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi, Gazimağusa şehri ve tarihi Gazimağusa Limanı, St. Barnabas Manastırı Venedik Sütunu, Girne Kapısı, Selimiye Cami, Kertikli Hamamı, Namık Kemal Müzesi, Salamis Harabeleri, Othello Kalesi, Lala Mustafa Paşa Camii ve Salamis Antik Kenti’nin yanı sıra Mavi Köşk’ü, Barbarlık Müzesini de sayabiliriz. Kıbrıs’ta yerinizi almak için uçaklı Kıbrıs paketlerine bakmanızda fayda var.

Tatil Cenneti Bafra

  • Konfor Ve Lüks Kıbrıs Otellerinde

Kıbrıs’ı Kıbrıs yapan şeylerin başında şüphesiz Kıbrıs otelleri gelir. Kıbrıs otelleri diğer otellere göre hem daha kaliteli hm de daha klas otellerdir. Kıbrıs’ta yapacağınız tatiller sizin için unutulmaz geçer. Otellerin bünyesinde bulunan casinolar ise farklı bir eğlencenin kapılarını size açar. Kıbrıs’ta geçen her gününüz size mutlu bir anı olarak geri döner. Kıbrıs’ta yapacağınız tatil unutulmazlarınız arasında yer alacak. Kıbrıs otelleri keyfini sürmek için çok geçmeden uçaklı Kıbrıs paketleri ile Kıbrıs tatilinizi planlayın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir