Kuzey Kıbrıs’ta Bulunan En Güzel Plajlar - Altınkum Plajı

Kıbrıs’ta bulunan en güzel plajlar

Kıbrıs’ta bulunan en güzel plajlar

Akdeniz’in incisi ‘’Cennet ada’’ lakaplı Kıbrıs bu ismini benzersiz güzellikte olan plajlarından almaktadır. Birçok yönden turizm elverişli yapısı ile turistlerin ilgisini çeken Kıbrıs şüphesiz en çok plajları ve denizi ile insanları etkilemektedir. Temizliği, ince taneli kumu ve en önemlisi berrak denizi ile benzersiz olan bu plajlar yaz aylarının vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Dünyaca ünlü olan ve mutlaka gidilip görülmesi gereken bazı Kıbrıs plajlarını ise sizler için şu şekilde sıraladık:

Kuzey Kıbrıs’ta Bulunan En Güzel Plajlar

1-Glapsides Halk Plajı

Kıbrıs halkının bir kesimine göre en iyi plaj olarak görülen Glapsides bazılarına göre ise 2.en iyi plaj konumundadır. İnce kumlu yapısı ile güneşlenmeyi daha keyifli hale getiren bu plaj ayrıca berrak denizi ile sualtı maceraları için de oldukça uygun olmaktadır. Ayrıca kamp ve doğa severler için plajın çevresinde kamp yapma imkanı da bulunmaktadır. Her türlü zevke uygun olan bu plaj 1. Veya 2. Seçilsin mutlaka gidilip görülmesi gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ta Bulunan En Güzel Plajlar

2-Altınkum Plajı

Bu plaj Kıbrıs’ın Kuzeydoğu bölgesinde yer alan Karpaz Yarımada’sında bulunmaktadır. Tarihi ile oldukça önemli olan bu plaj 2 ayrı sahilden meydana gelmektedir. Mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’in burada doğduğu söylenmektedir. Adeta altını andıran kumları ve Chelinio Mydas ile Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme bölgesi olması ile bakir kalmayı başarmıştır. Eşsiz manzarasında bu doğa harikası olayı izlemek oldukça keyifli olmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ta Bulunan En Güzel Plajlar

3-Acapulco Plajı

5 yıldızlı bir hotele ait olan bu plaj sığ ve ılık denizi ile dikkat çekmektedir. Altın sarısı kumsalı ile romantik zamanlarında en uygun mekanı olan Acapulco Plajı Kıbrıs otelleri içerisinde en güzel plaja sahip olanlarındandır. Birçok farklı aktivitenin bulunduğu plajda gönlünüzce eğlenmek mümkündür.

Kuzey Kıbrıs’ta Bulunan En Güzel Plajlar

4-Yeşilırmak Plajı

İnsanlardan uzak olan bu plaj küçük bir köy olan Yeşilırmak’ta bulunuyor. Kıbrıs’ın Lefkoşa kentinde yer alan plaj Kıbrıs turları içinde vazgeçilmez plajlar arasında bulunuyor. Özellikle orta kısmında bulunan iskele bölümünde akşamları eşsiz manzara eşliğinde yenilen yemeklerim keyfini anlatmam mümkün olmuyor.

Tüm bu eşsiz güzellikleri görmek, harika bir tatil geçirmek için herkes düşünülmüş. Başka ülkelerden ziyarete gelmek isteyen misafirler için hazırlanmış uçaklı Kıbrıs paketleri bulunan turlar ile tek yapmanız gereken arkanıza yaslanarak benzersiz güzelliklerin keyfini çıkarmak oluyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir