Kıbrısta Alışveriş - Şehir İçi

Kıbrıs’ta Alışveriş

Tatil çoğumuz için gezi kadar alışveriş zamanıdır. Kıbrıs hem gezip hem de tatil ve alışveriş yapmak isteyenler için harika bir alternatif, adanın dört bir yanında hem dünyaca ünlü markaların hem de yerel ürünlerin satıldığı dükkanlar bulunuyor.  Kıbrıs’ta vergilerin ülkemize göre düşük olması Kıbrıs’ın Türkiye’den daha ucuz olmasını sağlıyor ve bu da özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sadece alışveriş yapmak için dahi bu güzel Akdeniz adasına gitmesini sağlıyor. İşte Kıbrıs’ta alışveriş yapabileceğiniz, hediyelik eşyalar alabileceğiniz mekanlar.

Büyükhan

Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da bulunan Büyükhan aynı zamanda Kıbrıs’ın mutlaka görülmesi gereken tarihi mekânlarından biri. Bu hanın içinde onlarca dükkân yer alıyor ve özellikle yerel ürünleri ile hediyelik eşya satın almak için ilk tercihiniz Büyükhan olmalı. Hanın içindeki dükkânlardan sevdiklerinize armağan etmek için hediyelik eşya alabilir, yerel ürünler satın alabilir ve tabi ki kahve içebilirsiniz.

Kıbrısta Alışveriş

Lefkoşa Belediye Pazarı

İşte her aradığınızı bulabileceğiniz bir Pazar; Lefkoşa Belediye Pazarı. Bu pazarda da özellikle Kıbrıs dantelleri, yerel el sanatçılarının ürünleri gibi Kıbrıs’a özgü ürünler bulabilirsiniz. Zaten akıllı bir alışverişçinin yeni bir yere gittiğinde en heyecan verici ürünleri bulabileceği yerler tabi ki yerel pazarlar.

Bunların yanı sıra Kıbrıs’ın farklı kentlerinde hatta köylerinde de birçok Pazar kuruluyor ayrıca mağazalar da bulunuyor: Gideceğiniz köylerde pazarların ne zaman kurulduğunu kolayca öğrenebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Kıbrıs semt pazarlarının yalnızca eşyalara yönelik olmadığının da altını çizmemizde fayda var. Semt pazarlarında Kıbrıs’a özgü her türlü yiyecek ve içeceği de bulma şansına sahipsiniz. Örneğin lezzetli bir hellim peyniri satın almak istiyorsanız emin olun ki semt pazarlarında hellim en leziz hali ile sizi bekliyor. Şimdiden keyifli alışverişler ve iyi tatiller diliyoruz.

Kıbrısta Alışveriş

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir