Kıbrıslı Ünlü Kişiler ve Hikayeleri - Işın Karaca

Kıbrıslı Ünlü Kişiler ve Hikayeleri

Ünlü Kıbrıslıların çeşitli alanlarda başarılarının olduğunu duymuşsunuzdur. Sanat alanında, tiyatro alanında Kıbrıslılardan söz edildiğini söyleyebiliriz. Kıbrıslı ünlü kişiler ve hikayeleri adı altında yer alabilecek olan çok sayıda ünlü vardır. Müzik alanında başarı sahibi olmuş olan ve tanınan ünlülerden bahsetmek gerekirse; Işın Karaca, Nil Burak, Ziynet Sali gibi ünlüleri sayabiliriz.

Ses Sanatçısı Işın Karaca

Yapmış olduğu şarkılarla kısa sürede kendisini tanıtmıştır. Sahip olduğu gırtlak yapısı sayesinde uzun süre konuşulmuştur. İlk albümünü 2001 yılında çıkarmıştır. Öğrencilik hayatında başlamış olduğu müzik hayatını, günümüzde faal olarak sürdürmektedir. Kıbrıslı olmasından ötürü, Kıbrıs ile anılması olağandır. Uçaklı Kıbrıs paketleri ile sizde Kıbrıs’ı görebilirsiniz. Kıbrıs’ın kültürü ve tarihi hakkında direkt olarak bilgi alabilirsiniz. Sanatçının aldığı ödüller, başarılarının göstergesidir. 1999 yılında Altın Güvercin Şarkı Yarışması’nı kazanmıştır. 2000 yılında ise en iyi yorumcu ödülünü almıştır. 2002 yılında en iyi çıkış yapan şarkıcı kadın ödülü verilmiştir.

Kıbrıs Türkü Müzisyen Ziynet Sali

1975 Girne doğumlu olan sanatçı, popülerdir. Yapmış olduğu şarkılar ile zaman zaman gündemden uzun süre düşmediğini söyleyebiliriz. Kıbrıslı ünlü kişiler ve hikayeleri adı altında bu sebeple yer almaktadır. KKTC Kültür Bakanlığı Klasik Türk müziği korosunda uzun zaman şarkı söylemiş olan sanatçı 5’in üzerinde albüm yapmıştır. 2001 yılında Ba-Ba albümü ile ses getirmiştir. Sonrasında 2004, 2006, 2008 yıllarında farklı albümler yapmıştır. Son olarak 2015 yılında yapmış olduğu No 6 albümü bulunuyor. Şarkıcının seslendirme yaptığı tiyatroyu görmeniz için Kıbrıs turları aracılığıyla ülkeye giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Pembe Nihal Munsif / Nil Burak

İlk olarak Türkiye’ye 1975 yılında gelmiştir. 1948 yılında Lefkoşa’da doğmuş olan sanatçı, Playboy’da uzun süre şarktı söylemiştir. Herkesin kısa sürede dikkatini çekmesi ile iki yıl sonra ilk albümünü yapmıştır. Benim Adım Şarkıcı adında ikinci albümü ile ses getirmiştir. Kıbrıslı ünlü kişiler ve hikayeleri kapsamında yer alması, kısa sürede sağlamış olduğu ünden kaynaklanmaktadır. Ülkeyi ziyaret ederek, yaşadığı yerleri görebilirsiniz. Hizmet sektörünün gelişmiş olduğu ülkede, Kıbrıs otelleri ile konakla ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir