Kıbrıs Alışveriş Noktaları - hediyelik eşya

Kıbrıs’ın Meşhur Hediyelik Eşyaları

Kıbrıs’ın Meşhur Hediyelik Eşyaları

Bilindiği üzere tatil diyince dünya üzerinde akla ilk gelen ülkelerden birisi tartışmasız Kıbrıs’tır. Çok farklı zevklere hitap etmesi ile bu üne kavuşan Kıbrıs tatil dönüşünde de misafirlerini kendine özgü alabilecekleri hediyelik eşyalar ile mutlu bir şekilde evlerine göndermeyi başarıyor. Çok farklı kültürlere tarih boyunca ev sahipliği yapması ile birçok farklı kültürlere ait özel eşyaları bulunduran Kıbrıs’tan sevdiklerine ve kendinize benzersiz hediyeler almanız mümkün oluyor.  Biz de sizler için Kıbrıs’ın Meşhur Hediyelik Eşyaları konusunda bir makale hazırladık.

Öncelikle Kıbrıs’ta siz misafirler için özel olarak hazırlanmış Kıbrıs turları esnasında gezerken bir yandan da Kıbrıs’a özgü birçok farklı eşyayı almanız mümkün oluyor. Her şehrinde kendine özgü seçenekleri bulunan Kıbrıs’ta Lefkoşa’dan Kıbrıs konyağı ve yöresel dantel işleri gibi şeyler almanız mümkün oluyor. Sizler için bu hediyelik eşyaları kategorize ederek tatil sonunda ve tatil sırasında neleri nereden alacağınızı şu şekilde sıraladık.

Tekstil ürünleri bilindiği gibi özellikle kadınların vazgeçilmezi oluyor

Kıbrıs bu konuda dünyada öncü ülkelerden birisi. Dünyaca ünlü birçok marka bulunurken özellikle Girne ve Lefkoşa’da çanta ve ayakkabılara ulaşmak mümkün oluyor.

Tütün ve alkol severler için de Kıbrıs oldukça uygun bir konumda bulunuyor. Ülkemize oranla çok daha ucuz olan bu ürünler ulaşmak mümkün oluyor. Ancak sınır koyulan bu ürünlerden belirli miktarlarda getirilebiliyor.

Kozmetik ürünleri ise oldukç ucuz durumda. Köy pazarlarında bulunan bu ürünler oldukça uygun fiyatlara alınabiliyor. Lefkoşa pazarlarında bu ürünleri bulmak mümkün oluyor.

Tüm bunların yanı sıra Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalarda bulunuyor. Özellikle seylan çayı ve hellim peyniri Kıbrıs’ın markası olmuş durumda. Ayrıca tarihi mekanları anlatan biblo ve tablolarda evinizde Kıbrıs esintileri yaşamanızı sağlıyor. Caretta caretta magnetleri de en çok alınan hediyelik eşyalar arasında bulunuyor.

Uçaklı Kıbrıs paketleri bulunan turlar tercih edildiğinde alınan hediyelik eşyaların ağırlığına dikkat etmek gerekir. Çünkü uçakta ağırlıktan dolayı sorunlar yaşanabilmektedir. Bunun yanında Kıbrıs otelleri tercih edilirken merkezi konumda olması önemli oluyor. Alışveriş merkezlerine yakın olması ile dinlenirken dahi gezmeniz ve tatili tam anlamıyla değerlendirmeniz mümkün oluyor. Kıbrıs bu bağlamda da misafirlerini tatmin etmeyi başarıyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir