Kıbrıs'ın En Güzel Plajı Altınkum - Deniz

Kıbrıs’ın En Güzel Plajı Altınkum

Kıbrıs tatil planlarının en heyecan verici kısmını tabi ki deniz, kum ve güneş ile buluşma hayalleri oluşturuyor. Bir Akdeniz adası olmanın tüm avantajını taşıyan Kıbrıs Akdeniz’in en güzel plajlarından bir kaçına ev sahipliği yapıyor ve bu plajların en etkileyicisi ise Altınkum. Kuzey Kıbrıs’ın Karpaz bölgesinde bulunan Altın Kum ya da Altın Kumsal inanılmaz doğal güzelliği ile insanın üzerinde büyüleyici bir etki bırakıyor. Kıbrıs tatillerinin vazgeçilmez ziyaret noktalarından biri olan Altınkum’da geçireceğiniz her dakikanın hayatınızın unutulmaz anları arasına gireceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Kilometrelerce uzunlukta altın rengi kumsal

Altınkum adından anlaşılabileceği gibi altın rengi kumları ile tanınıyor, ayrıca kumların incecik olması da kumsala apayrı bir güzellik katıyor. Kilometrelerce uzunluktaki altın kumsalın güzelliğinden etkilenmemek mümkün değil. Altınkum aynı zamanda temiz denizi ile de hayranlık yaratıyor.

Kıbrıs'ın En Güzel Plajı Altınkum

Caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanı

Altın Kumsal’ı özel ve önemli kılan bir özelliği de sevimli caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanlarından biri olması. Caretta caretta kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanlarından biri olması plajın doğal güzelliğini korumasında önemli rol oynuyor. Bu arada caretta carettaların yumurtadan çıkışını görmek için de buraya gelenler oluyor elbette.

Afrodit’in doğduğu yer

Altın Kumsal Yunan mitolojisinde güzellik tanrıçası olan Afrodit’in doğum yeri olarak geçiyor, bu da plajın tüm dünyada tanınmasını sağlayan bir etken. Bir güzellik tanrıçasının doğum yeri olabilecek denli güzel olan kumsal Kıbrıs’a gidilince kesinlikle görülmesi gereken ilk yerlerden biri.  Doğal güzelliği, tertemiz denizi, sakin atmosferi ile Kıbrıs’ta geçireceğiniz anların belki de en keyiflilerini Altın Kumsal’da yaşayacaksınız. Bu arada Karpaz’ın tümünün çok güzel olduğunu ve Karpaz’ı da keşfetmeden buradan ayrılmanın hata olacağını da ekleyelim.

Kıbrıs'ın En Güzel Plajı Altınkum

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir