Kıbrıs’a Nasıl Gidilir? - Sahil

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Yılbaşı, bayram ve tabi ki yaz aylarının en çok tercih edilen tatil merkezlerinden biri olan Kıbrıs’a hala gitmeyenler ve gitmeyi planlayanlar Kıbrıs’a Nasıl Gidilir? diye merak ediyorlar. Malumunuz Kıbrıs bir ada ve Akdeniz’de yer alıyor. Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor, Kıbrıs tatil planları yapıyorsanız Kıbrıs’a karayolu ile girmek mümkün değil, zira belirttiğimiz gibi Kıbrıs bir ada ve ülkemizden Kıbrıs’a karayolu bulunmuyor.

Kıbrıs’a gitmek için pasaport gerekmiyor

Kıbrıs’a gitmek için pasaport gerekiyor mu diye merak ediyorsanız hemen onun da cevabını verelim; hayır gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yalnızca nüfus cüzdanları ile seyahat edebiliyor. Ayrıca pasaport ile de gidilebiliyor ve vize gerekmiyor.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Feribot

Kıbrıs’a gitmek için kullanabileceğiniz yollardan biri feribot. Ülkemizin farklı noktalarından Kıbrıs’a feribot seferleri düzenleniyor. Mersin’in Taşucu Limanı Kıbrıs’a feribot seferi düzenlenen noktalardan biri. Ayrıca yakın zamanda Antalya’nın Alanya ilçesinden de Kıbrıs feribot seferleri düzenlenmeye başladı. Bu feribot seferlerinin bazılarına araç kabul ediliyor, bazıları ise araçsız düzenleniyor. Dolayısı ile eğer adaya aracınız ile birlikte gitmeyi düşünüyorsanız araç kabul edilen seferleri tercih etmelisiniz.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Uçak

Kıbrıs’a gitmek için tercih edebileceğiniz diğer alternatif ise uçak yani havayolu. Ülkemizin birçok noktasından Kıbrıs’a uçuş bulunuyor. Farklı firmalar, örneğin Türk Hava Yolları, Pegasus vs. gibi firmalarca yılın on iki ayı boyunca Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyükşehirler başta olmak üzere farklı şehirlerden düzenlenen uçuşlarla Kıbrıs’a varmak mümkün. Bu arada adaya havayolu ile gitmenin en önemli artısı maliyetin daha makul düzeyde olması. Ayrıca havayolu ile adaya varmak denizyoluna kıyasla tabi ki daha kısa sürüyor. Ancak havayolu ile adaya araç götürmek de mümkün değil. Göreceğiniz gibi Kıbrıs’a Nasıl Gidilir? Sorusunun cevabı oldukça açıktır. İstediğiniz zaman Kıbrıs’a kolaylıkla ve en ekonomik şekilde gidebilirsiniz.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir