Kaya ARtemis Resort & Casino - sahil

Kıbrıs’a gitmeniz için üç neden!

Biz yavru vatan Kıbrıs’ı çok seviyoruz. Peki ya siz hala bu güzel Akdeniz ülkesini sevmek için neden bulamıyor musunuz? Tüm ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve neden Kıbrıs’a gitmek için acele etmeniz gerektiğini öğrenin. İşte şimdi kıbrıs turları ile bu güzel ülkeyi keşfe çıkmak için şimdi sayacağım Kıbrıs’a gitmeniz için üç neden.

Kıbrıs Para Birimi

Öncelikle Kıbrıs’ın muhteşem doğasına ve konumuna dem vurmak isterim.

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs yılın üç yüz günü güneşin eksilmediği bir cennet adeta. Kıbrıs’ı Kıbrıs yapan en önemli şeylerden biri de bu. Bir çoğunuz tatile gitmek için yaz aylarını beklerken, Kıbrıs severlerin öyle bir kaygısı olmuyor çünkü tatilini Kıbrıs’ta yapmayı planlayanlar ne zaman bunalıp tatil yapmak isterse o zaman uçağına atlayıp Kıbrıs’a gidebiliyor. Uçaklı Kıbrıs paketleri bu konuda sizin büyük yardımcınız olacaktır. Kıbrıs binlerce canlının yaşam merkezi ve bunlardan yedi tür endemik yani yalnızca Kıbrıs’ta görebileceğiniz türlerden. Dipkarpaz Milli Parkı’na gidin ve doğanın izini Kıbrıs’ta sürün. Kıbrıs otelleri ve Kıbrıs turları için yerinizi hazır edin.

Kıbrıs’ta hafta sonu tatil kaçamağı

Binlerce yıllık tarihinden günümüze kadar Kıbrıs birçok medeniyete ve savaşa tanıklık etmiştir. Asurlular, Venedikliler, Fenikeliler, Bizanslılar, Osmanlılar… Bunun bir sonucu olarak ise Kıbrıs’ı yaşayan bir tarihi müze olarak görebilirsiniz. Kıbrıs’ta göreceğiniz yerler arasında; Salamis Harabeleri, Lala Mustafa P. Cami, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, İskele, Apostolos Andreas Manastırı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İskele kon Müzesi, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Girne Kalesi, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Bellapais Manastırı’nı sayabiliriz.

Kıbrıs kültürüne tanıklık edeceğiniz en enfes kısım ise tabiki Kıbrıs lezzetleridir. Kıbrıs’a özgü lezzetleri tadabileceğiniz onlarca restaurant, cafe, lokanta Kıbrıs’ta mevcuttur. Bu lezzetler arasında molehiya, kolakas, magarina bulli, pirohuyu sayabiliriz.

Kıbrıs’ı keşfetmeniz için değil üç onlarca sebep sayabiliriz. Siz iyisi mi bu güzel vatanla tanışmak için Kıbrıs otellerinde yerinizi ayırtın. Kıbrıs turları için uçaklı Kıbrıs paketlerine göz atın. Hem konaklamanızı hem de ulaşımınızı en avantajlı şekliyle satın alın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir