Girne'de Ulaşım - Girne Kalesi

Kıbrıs’a gitmek için sebepler

Bu yaz Kıbrıs’a gitmek için sebepler sayabiliriz. Tatilin keyfinin tadını Kıbrıs’ta çıkaracaksınız. Uçaklı Kıbrıs paketleri, Kıbrıs turları ve Kıbrıs otelleri ile bugüne değin hiç keyif almadığınız kadar zevk alacaksınız bu güzel Akdeniz ülkesinden.

Kıbrıs farklı bir tatil arayanlara hitap ediyor.

Kıbrıs’a gitmek için sebepler şöyle ki hem Avrupa kültürü hem de Türk kültürünü Kıbrıs’ta yakalayabilirsiniz. Kıbrıs’a gitmek çok kolay. Türk vatandaşları yalnızca nüfus kağıtlarıyla ülkeye giriş yapabiliyor. Uçakla 1,5-3 saat arasında kolaylıkla aktarmasız olarak Kıbrıs’a uçabiliyorsunuz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin para birimi de Türk lirasıdır. Aynı zamanda döviz de geçer. Kıbrıs’a dair bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri de ülkede ulaşım detayıdır. Kıbrıs’ta yaygın bir ulaşım ağı yoktur bu sebepten bir yerden bir yere gitmek için ya taksi ya da özel araç kullanmalısınız. Ülkeye vardığınızda hava alanında bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz. Kıbrıs’ta dikkat etmeniz gereken şey bu ülkede trafiğin İngiltere’ye benzemesi. Nasıl derseniz; Kıbrıs’ta trafik soldan akar bununla beraber direksiyon yönü de sağdadır.

Bu noktada araç kiralarken dikkat etmelisiniz. Her ne kadar sürücülüğünüze dikkat etseniz bile direksiyonun ters yönde olması sizi zorlayabilir. Kıbrıs turları ile Kıbrıs’ın altını üstüne getirebilirsiniz. Kıbrıs otellerinde huzurlu ve konforlu bir tatil yapacaksınız. Kıbrıs’ın doğası da bir harikadır. Canlı çeşitliliği bir hayli fazla olan Kıbrıs’ta yaşayan türlerin yedisi de endemiktir. Dipkarpaz Milli Parkı’na gidin ve bu canlıları görün. Bol bol fotoğraf çekilin. Bunun haricinde adanın zengin tarihinde kaybolun. Burada görmek isteyeceğiniz muhteşem eserler vardır.

Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Bellapais Manastırı, Buffavento Kalesi, İkon Müzesi, Salamis Harabeleri, Lala Mustafa P. Cami, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, İskele, Apostolos Andreas Manastırı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İskele kon Müzesi, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Güzelyurt Müzesi, Soli harabeleri ve St. Mamas Manastırı bunların en önemlileridir. Uçaklı Kıbrıs paketleriyle Kıbrıs’ın keyfini çıkarın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir