Kıbrıs’a Gidecekler İçin Hızlı Bir Rehber - Pasaport ve Vize

Kıbrıs’a Gidecekler İçin Hızlı Bir Rehber

Kıbrıs’a Gidecekler İçin Hızlı Bir Rehber

İster yılbaşlarında bir seyahat, isterseniz bahar aylarının keyifli anlarında karşınıza çıkarılan bir tercih ve dahası için Kıbrıs adası olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Tatil rotanızdan birisi olacak olan Kıbrıs için, şayet ilk defa bir yere gidiyor iseniz aklınızda büyük sorunlar ya da sorular olabilir. Kıbrıs’a Gidecekler İçin Hızlı Bir Rehber yazımızı bu yüzden sizin için hazırladık.

Pasaporta Gerek Yok!

Özellikle ilk ulaşım ve seyahat konusunda neler yapabileceğiniz hakkında fikirleriniz yok ise, gelin size birkaç tüyo verelim arkadaşlar. Öncelikle aklınızdaki ilk konuya değinelim.

Kıbrıs ile ilgili olarak vize sorunları kesinlikle yoktur. Bunlar son zamanda karşımıza çıkmış bir problem gibi görünüyor ama yok böyle bir problem. Çünkü kardeş ülke olduğu için vize ya da pasaport gerekmiyor. Antalya’ya gider gibi Kıbrıs’a gidebiliyorsunuz.

Doğrudan Kıbrıs pasaportunuz ile geçiş yapabileceğiniz gibi T.C kimliğiniz ile de direkt geçiş yapabilirsiniz. Bu yüzden seyahat için bir pasaporta ihtiyacınız yok Kıbrıs için. Kuzey Kıbrıs bu şekilde iken, Güney Kıbrıs Rum yönetimi biraz daha zor oluyor.

Burada Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bazı prosedürler çıkıyor karşımıza ve bu da seyahat konusunda sizi biraz zorlayabilir. Bu yüzden Güney Kıbrıs üzerinde ulaşım daha zorlu diyebiliriz.

Adanın her köşesi ayrı güzelliklerle dolu olduğu için, Akdeniz ile buluşan bütün güzel kıyılar size özel bir artı yaratacaktır bu nedenle. Seçeneklerin tamamını kullanabilir ve geç kalmadan kendi beklentilerinizi yaratabilirsiniz.

Kıbrıs tatili için feribot ya da uçak ile bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Taşucu ya da Alanya üzerinden hareket eden Kıbrıs feribot seferleri bulunuyor. Gazimağusa’ya gitmek istiyorsanız da Mersin üzerinden bir feribot seferine dahil olabilirsiniz. Bu sayede özel aracınızı da adaya götürebiliyorsunuz. Ama bunun ulaşım süresi ortalama 6 ile 8 saat sürebiliyor. Feribot ile adalara rahat ulaşım gerçekleştirebiliyorsunuz bu sayede.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir