Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri - Deniz

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs adası Akdeniz’in doğusunda yer alan genellikle ekonomisi turizme ve eğlenceye dayalı bir adadır. Akdeniz’de bulunan üçüncü büyük ada olan Kıbrıs Akdeniz iklimine sahip bir adadır. Özellikle temmuz ve ağustos aylarının oldukça sıcak geçtiği Kıbrıs’a yılın her mevsiminde tatil için gidilebilmektedir. Temmuz ve ağustos aylarının aşırı sıcak olması nedeniyle güzel bir deniz havası almak isteyen tatilciler genellikle mayıs haziran eylül ekim aylarında gitmektedir.

Tatilcilerin Bir Numaralı Adresi

Tatilcilerin en uğrak yeri olan Kıbrıs otelleri, festivalleri ve kumarhaneleriyle bilinen bir ada olma özelliğini taşır. Özellikle Kuzey Kıbrıs’ta mutlaka gidilmesi gereken yerlerde Girne ve Lefkoşa hem doğa güzellikleri tarihi mirası yapısıyla sıkça ziyaret edilen şehirler arasındadır. 1960 ta bağımsızlığını ilan etmiş olan Kıbrıs cumhuriyetle yönetilmekte olup Kuzey Kıbrıs’a giriş çıkış yapmak isteyenler için pasaport ve vize zorunluluğu bulunmamakta sadece nüfus cüzdanıyla giriş yapılması yeterli olmaktadır.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs, Eğitimde de Öncü

Özellikle ekonomik hareketliliği turizmde olduğu kadar eğitim sektörünün de başı çektiğini söyleyebiliriz. Adada çok fazla tatil kıyısı plajı olan bir ada olması ve iklimi dolayısıyla hem ülkemizden hem de yurt dışından en çok gelinen adalarımızdan biridir. İngiliz kültüründen etkilenen Kuzey Kıbrıs’ta trafiğin akışı soldan ilerlemekte olan bu adada gezilip görülecek bir çok tarihi ve kültürel mekanlar müzeler, camiler, hamamlar bulunmaktadır. Eşsiz mutfak lezzetlerini merak edenler içinde Kıbrıs otellerinde tatil yapmak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacaktır.

Sıcak bir iklime sahip olan Kıbrıs’ta özellikle öğlen saatlerinde mağazaları kapalı bulabilirsiniz. Tatil yapmak için en güvenilir adalardan biri olan bu adada hırsızlık gibi suç unsurlarına rastlanmamaktadır. Adada yaşayan yerel halk ve turistler genellikle eğlence, restorana gitme amaçlı Kıbrıs otellerini tercih etmektedir.

En Güzel Plajlar Burada

Bunların dışında tatil yapacaklar sahil şehirlerinde çok sayıda Kıbrıs otellerinin bulunması nedeniyle plaja yakın yerlerde konaklamayı planlayabilirler. Kuzey Kıbrıs’ta 313.626 kişilik nüfusun çok büyük bir kısmı Müslüman olup Ortodoks ve Katoliklerde bulunmaktadır. Din hizmetlerini yürüten kişilerin çok büyük çoğunluğu Türkiye’den gitmekte olan Kıbrıs çok farklı kültürleri bir arada bulunduran doğa güzellikleriyle büyüleyen, farklı aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz, tatil için ideal bir yerdir.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir