Kuzey Kıbrıs - Girne Kalesi

Kıbrıs Tatili Sizi Bekliyor

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan Kıbrıs’a henüz gitmediyseniz düşünmek için bolca vaktiniz var. Doğal güzellikleriyle, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, enfes ve farklı lezzetlerin bir araya geldiği mutfağıyla, rengarenk gece hayatıyla ve kilometrelerce uzunluktaki plajları ile birlikte Kıbrıs tam bir tatil cenneti. Kıbrıs Tatili Sizi Bekliyor !

Lefkoşa’da mutlaka görmeniz gereken yerler!

Akdeniz’in üçüncü büyük adası

Akdeniz’in üçüncü büyük adası olma özelliğini taşıyan Kıbrıs son buzul çağından etkilenmediği için canlı çeşitliliği oldukça fazladır. Doğal güzellikleriyle büyüleyen ülkenin özellikle kuzey kısmında daha önce hiç görmediğiniz türleri keşfe çıkabilirsiniz.  Adanız Karpaz bölümünde bulunan Dipkarpaz Milli Parkı sizi bu yönden oldukça şaşırtacaktır. Şimdiden uçaklı Kıbrıs paketleri için araştırmalara koyulmalısınız.

Bu yaz Kıbrıs'ı tercih ederek tatilin tadına varın

Tarih öncesi çağlardan günümüze kadar onlarca farklı milletin hakimiyetini kurduğu Kıbrıs tarihi yönden de oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin dört biri yanında görebileceğiniz tarihi eserler dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca turisti kendine hayran bırakmaktadır. Salamis Antik Kenti, Girne Kalesi, Saint Hilarion Kalesi, Soli Ören Yeri, Kantara Kalesi, Bufavento Kalesi, Gazimağusa Surları, Bellapais Manastırı, Apostolos Andreas Manastırı, Saint Barnabas Manastırı, İkon ve Arkeoloji Müzesi, Archangelos Mikhael Kilisesi, Antiphonitis Manastırı, eski adıyla Saint Nicolas Katedrali günümüzdeki adıyla Lala Mustafa Paşa Camisi, Sinan Paşa Camii (St. Peter ve St. Paul Kilisesi), Arabahmet Paşa Camisi, Sourp Magar Manastırı, Mevlevi Tekke Müzesi, Girne Kapısı, Canbulat Türbe ve Müzesi, Othello Kalesi, Büyük Han, Mavi Köşk, Batık Gemi Müzesi, Alasya, Milli Mücadele Müzesi, Derviş Paşa Konağı, Atatürk Meydanı ve Venedik Sütunu, Büyük Hamam, Venedik Sarayı, Aiyos Trias Bazilikası, Nestoryen Kilisesi, St. George Klilsesi Kalıntıları, Güzelyurt Doğa Ve Arkeoloji Müzesi ve daha niceleri Kıbrıs’ta görebileceğiniz tarihi yerlerdendir. Kıbrıs turları için araştırmalara başlayın.

Kıbrıs doğal ve tarihi güzelliklerinin yanında birbirinden renkli ve lüks otelleriyle de tatil için bir vazgeçilmez. Kıbrıs çevresinde bulunun Kıbrıs otelleri için seçim yapmanız oldukça güç olacak. Güvenilir seyahat acentelerine danışıp tatil planlamalarınızı yapmalısınız. Kıbrıs’ın büyülü dünyasında unutamayacağınız bir yaz tatili sizi bekliyor. Akdeniz’in güzelliği ve Kıbrıs farkı size kendinizi cennetteymişsiniz gibi hissettirecek.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir