Kıbrıs Para Birimi - Türk Lirası

Kıbrıs Para Birimi

Kıbrıs Para Birimi

Akdeniz’deki kalbimiz yavru vatan Kıbrıs’a  “yavru vatan” dememizin elbette birçok nedeni var. Bunların başında kültürel açıdan bizimle hemen hemen aynı özelliklere sahip olması en önemlisidir. Kıbrıs kültürü başlı başına renkli ve zengin bir kültür demektir. Kıbrıs’ın suyunu bir kez içen, havasını bir kez soluyan bir daha bu renkli küçük ada ülkesinden vazgeçemez.

Kıbrıs Para Birimi

Kıbrıs tatilinizi en cazip kılacak şeylerden biri de Kıbrıs para birimidir. Kıbrıs para birimi Türk lirasıdır. Kuzey Kıbrıs’ta Türk lirası geçerlidir Bununla beraber İngiliz sterlini de Kuzey Kıbrıs’ta geçerli olan ikinci para birimidir. Bunlarla beraber dolar ve Euro da Kıbrıs’ta rahatlıkla kullanabileceğiniz para birimleridir. Çevrede bulunan döviz bürolarından döviz bozdurma, alım satım işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kıbrıs Para Birimi

Kıbrıs’ta Alışveriş

Kıbrıs, turizmde her geçen yıl daha da büyüyerek ününe ün katıyor. Ülkeye yapılan yatırımlarla daha da güçlenen yavru vatanda turistlerin giriş çıkışı dolayısıyla da döviz alışverişi oldukça fazladır. Özellikle Türkiye’den Kıbrıs’a gidenler için büyük kolaylık olan Kıbrıs para birimi ile vatandaşlar çok rahat bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Kıbrıs’ta alışveriş konusuna değinecek olursak Kıbrıs alışveriş için de oldukça renkli bir adres. Kıbrıs’ta özellikle eviniz ve hediye etmek üzere sevdikleriniz için güzel alternatifler mevcuttur. Kıbrıs para birimi de olan Türk lirası ile Kıbrıs’a özgü meşhur lezzet hellim peyniri hem sizi hem de hediye alacağınız kişileri oldukça memnun edecek lezzetli bir hediye alternatifidir.

Kıbrıs Para Birimi

İster Türk lirası olsun ister dolar, sterlin, Euro olsun Kıbrıs’ta alışveriş yaparken kolaylıkla harcama yapabilirsiniz. Kıbrıs ekonomisini kalkındırmak, katkıda bulunmak adına bu güzel ülkeyi keşfe çıkmaya hazır olun. En iyi Kıbrıs otelleri, en güzel Kıbrıs plajları ve tarihi yerleri gezip görmek için Kıbrıs tatili hazırlıklarınıza başlayın.

Kıbrıs Para Birimi

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir