Kıbrıs Mutfağı Lezzetleri - Kıbrıs Yemekleri

Kıbrıs’ın En Güzel 5 Yemeği

Kıbrıs bir tatil cenneti olmasının yanı sıra muhteşem lezzetlerle dolu Kıbrıs mutfağı ile de tüm dünyada tanınıyor. Binlerce yıllık tarihi boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kıbrıs mutfağı tüm bu medeniyetlerden esintiler hissediliyor. Kıbrıs tatil ve gezileri gastronomi konusunda gerçekten heyecan verici deneyimler yaşamak için mükemmel bir fırsat. Kıbrıs mutfağı onlarca harika lezzet ile dolu, ancak bizler sizin için bu lezzetlerin en ünlü ve en sevilenlerini bir araya getirdik.

  • Şeftali kebabı

Adı Kıbrıs ile özdeşleşmiş bir lezzet olan şeftali kebabı keçi ya da koyun etinden yapılıyor. Et sevenler için unutulmaz bir tat olan şeftali kebabı Kıbrıs’ın kesinlikle en güzel yemeklerinden biri. Bu özel kebabı adanın birçok restoranında tadabileceğinizi de ekleyelim.

Kıbrıs Mutfağı Lezzetleri

  • Hellim peyniri

Kıbrıs denilince aklınıza ilk gelen şeylerden biri hellim peyniri öyle değil mi? Kıbrıs’a özgü bu muhteşem peynir ızgara ya da yağsız tavada kızartılıyor ve bu şekilde servis ediliyor. Bu arada bizce hellim peynirini Kıbrıs’ta tatmakla kalmayıp evinize dönerken bol miktarda almanız da isabetli olur.

  • Magarina bulli

Kıbrıslıların ünlü makarnası magarina bulli tavuklu bir makarna yemeği. Makarna sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bu lezzeti de Kıbrıs’taki birçok restoranda tadabilirsiniz.

  • Lalangi

Kıbrıs mutfağında tavşan eti oldukça fazla kullanılıyor ve lalangi de adanın tavşan eti ile yapılan eşsiz lezzetlerinden biri. Haşlanmış tavşan etini hamur arasına koyup kızartarak yapılan lalangi tavşan eti sevmeyenlerin bile bayılacağı bir yemek.

  • Küp kebabı

Koyun etinden yapılan ve diğer ismi hırsız kebabı olan küp kebabı şüphesiz ki Kıbrıs’ın en sevilen yemeklerinden biri. Küp içinde pişen koyun etinin tadının damağınızda kalacağı kesin

Kıbrıs Mutfağı Lezzetleri

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir