Kıbrıs Et Yemekleri - Steak

Kıbrıs Et Yemekleri

Bizim kültürümüzde yemeğin büyük önemi var ve bu sebeple bizler bu sebeple tatil planı yaparken gideceğimiz yeri seçme konusunda yemekleri de göz önünde bulunduruyoruz. Kıbrıs da muhteşem mutfağı ile Türklerin en fazla tercih ettiği tatil destinasyonlarından biri. Gurme gezginlerin vazgeçilmez durağı olan Kıbrıs’ta özellikle et yemekleri ön plana çıkıyor. Et sevenler için Kıbrıs gezileri kelimenin tam manasıyla şölen tadında geçiyor. İşte Kıbrıs’ın ünlü et yemekleri.

Kıbrıs köftesi

Köfte denildi mi çoğumuz için akan sular duruyor ve Kıbrıs köftesi adanın muhakkak tadılması gereken lezzetleri arasında yer alıyor. Patates ve kıyma ile yapılan Kıbrıs köftesinin tadına bir kez bakınca sık sık canınızın bu özel lezzeti çekeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Etli hostes otu

Hostes otu ve dana eti ile yapılan etli hostes otu yemeği hem et hem de ot severler için mükemmel bir alternatif. Ancak yerel yemekler yapan yerlerde şansınız varsa bulabileceğiniz etli hostes otu yemeği de adanın efsanevi etli yemeklerinden biri.

Kıbrıs Et Yemekleri-2

Soğanlı sirkeli tavşan

Ülkemizde fazla yenmeyen bir et olan tavşan Kıbrıs’ta çok seviliyor ve birçok farklı yemekte tavşan eti kullanılıyor. Soğanlı sirkeli tavşan tavşan eti sevenler için zaten harika bir seçenek ancak daha önce hiç tavşan yememiş olanların da bu yemeği tatmasında fayda var.

Etli enginar dolması

Enginar Kıbrıs’ta çok fazla tüketilen bir yiyecek ve bu sebzenin en leziz hallerinden biri de etli enginar dolması.  Kıyma ve pirinç ile doldurulan etli enginar dolmasını tatmadan adadan ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Şeftali kebabı

İşte geldik Kıbrıs’ın en ünlü et yemeğine, şeftali kebabı. Koyun ya da keçi eti ile yapılan şeftali kebabı deyim yerindeyse damak çatlatacak denli leziz bir et yemeği.

Kıbrıs Et Yemekleri-3

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir