Karmi köyü ile tanışmaya hazır olun - şömine ve yemek masası

Karmi köyü ile tanışmaya hazır olun

Lezzetleriyle ünlü olan bir çok köy gibi Karmi köyü ile tanışmaya hazır olun. Kıbrıs’ın sımsıcak ve yemyeşil cenneti olan Karmi Köyü, iştahınızı kabartacak.  Tadını damağınızda bırakacak lezzetleri ile birlikte kendinizi gerçek bir Akdeniz rüyasında hissetmenizi sağlıyor. Kıbrıs otelleri içerisinde en şirin yapıların yer aldığı bu köyde, doğa yürüyüşleri düzenleyebilir, Kıbrıs ve Akdeniz havasını teneffüs edebilir ve sonrasında da karnınızı doyurabilirsiniz. Burası öyle bir köy ki söylediğiniz mezelerle birlikte yemeğe gerek kalmadan doyabiliyorsunuz. Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kıbrıs’ın mutfak kültürünü tam olarak bulabilirsiniz. Hem Akdeniz hem Ege hem de Doğu kültürüne ait olan lezzetleri tadabiliyor ve tam bir kültür atmosferinde kendinizi hissedebiliyorsunuz. Meryem Ana Kilisesi ziyareti yaptıktan sonra Girne’ye sadece 20 dakika uzaklıkta olan bu köyde hemen sofranın başına oturmak isteyeceksiniz.

En Özel Kıbrıs Lezzetleri Burada

Gerçek bir Kıbrıs gezisi yapabilmeniz için Kıbrıs turları arasına Karmi Köyünü mutlaka eklemenizi tavsiye etmeniz gerekiyor. Burada ızgara siyah zeytinden dönere, yöresel peynirlerden yufkalara, ciğer tavalardan mumbar dolmasına kadar aradığınız her türlü lezzeti bulabiliyorsunuz. Buradaki restoranların en önemli özelliklerinden biri de tamamen yöresel olması ve kullanılan ürünlerin her birinin Karmi köyü sakinleri tarafından üretilen ürünler olmasıdır. Böyle olduğu için de her şeyi en taze haliyle tüketebiliyorsunuz. Odun ateşinde pişen ve bol kekik kokulu, tam kararında yağlı ızgara etleriyle birlikte hayatınızın en güzel kebabını burada yiyebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hem Akdeniz hem de Ege lezzetlerini bulabiliyor hem de kebap gibi doğu mutfağına ait olan lezzetleri tadabiliyorsunuz. Her damak zevkine uygun lezzetli ve bol zeytinyağlı ürünleri burada bulabiliyorsunuz.

Kaldığınız otele kolay bir şekilde dönüş yapabileceğiniz şekilde hazırlanan bir turizm cenneti olan Karmi köyü, sizlere hiç beklemediğiniz bir lezzet şöleni sunuyor. Yeni keşfedilmeye başlanan bu yer, uçaklı Kıbrıs paketleri içerisine de eklenmeye başlandı. Bu paketlere göre, aldığınız üründe, Karmi Köyü turu da bulunuyor. Buradaki restoranlara girerek en özel lezzetleri tadarak unutulmaz bir tatil yaşayabiliyorsunuz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir