Kadınlar İçin Tatilde Saç Bakımı - Kıbrıs'ta Tatil

Kadınlar İçin Tatilde Saç Bakımı

Kadınlar İçin Tatilde Saç Bakımı

Kadınlar İçin Tatilde Saç Bakımı önemli bir konu, görmezden gelemeyiz. Yazın kum, güneş ve deniz çok güzel görünmektedir. Balayı tatili için daha çok denize yakın tatil beldeleri seçilmektedir. Ama bunların yanında saçları en çok çabuk ve hızlı yıpratan etkenlerdir. Saçların daha az yıpranmalarını sağlamak için gerekli bir kaç bakım önerileri bulunmaktadır. Saçlar bu etkenlerin arasında mutlaka yıpranmaktadır. Bunu önlemeniz imkansızdır. Ama daha az yıprandıklarını sağlayabilirsiniz.

Tarak Kullanımı

Deniz veya havuzdan hemen sonra saçları taranmaktadır. Denizden çıktıktan sonra fırça kullanmak saçları korumak yerine daha çok kırılmalarına yardımcı olmaktadır. Fırça yerine geniş ağızlı taraklar seçilerek yıpranmalarına engel olunması gerekmektedir.

Saç kökleri kandan beslendiğinden dolayı yemeğe çok dikkat edilmelidir. Bol su tüketilmeli ve  taze meyve suları içilmelidir. Yazın tatil beldelerinde balık çok fazla bulunmaktadır. Bunu fırsata çevirip balığı her akşam öğününüze ekleyebilirsiniz.

Kadınlar İçin Tatilde Altın Bilgiler

Bitkisel Yağlar ile Saç Bakım

Yıpranmış saçların önüne az da olsa geçebilmek için bitkisel yağlardan yardım alınmaktadır. Deniz veya havuza girip, çıktıktan sonra soğuk bir suyla hafif bir tuş alıp, saçınıza avucunuza bir çay kaşığı kadar döküp saçlarınıza sürebilirsiniz. Tatlı badem yağı saçların onarılması harika bir bakım yağıdır. Yarım su bardağı Hindistan cevizi yağı ve yarım su bardağı tatlı badem yağını karıştırıp yıkanmadan önce kafanıza sürüp, 1 saat bekleyip yıkabilirsiniz. Bu iki karışım saç kırıklarının ve yıpranmaların önüne geçmektedir.

Denizden Sonra Saçlarınızı Kurutmayın

Tatil beldesinde güneş’in sıcaklığı aşırı olmaktadır. Bu yüzden banyodan sonra saçlarınızı fön makinesi ile kurutmamanız sizler için faydalı olmaktadır. Güneş, kum ve denizden yıpranan saçları bir de başka bir ısıya soktuğunuzda saçlarınızı yıpranmadan kurtaramayabilirsiniz.

Denize girmeden önce protein veya keratin bakım kremleri ile saçlarını kremleyerek örüp veya istediğiniz şekilde toplayabilirsiniz. Saçların açık olarak denize girmek daha fazla zarar vermektedir. Açık saçların her bir teline işlenen deniz tuzu sandığınız kadar hızlı bir şekilde saçlardan ayrılmamaktadır. Saçlarınızı toplayarak denize veya havuza girmek daha az yıpranmalarına yardımcı olmaktadır. Ülkemizde bazı denizler çok tuzludur. Kıbrıs, Antalya, Muğla gibi Akdeniz bölgelerin denizleri çok fazla tuzludur. Bu bölgeler de tatile gidecekler için daha fazla dikkat etmelidirler.

Kadınlar İçin Tatilde Altın Bilgiler

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir