Havuzlu Oteller mi Denizli Oteller mi Daha İyi? - Havuz ve Can Simidi

Havuzlu Oteller mi Denizli Oteller mi Daha İyi?

Sıcaktan bunalma konusu denildiğinde ilk akla gelen havuzlara koşmak olmaktadır. Ancak havuzlu oteller mi? denize sıfır oteller mi? sorusu hep sorulan soru olup hangisi hijyendir yaklaşımı ön plandadır. Havuz ne kadar temizleniyor olunsa da, klorlama her akşam yapılıyor olsa da havuz bir deniz gibi temiz olamaz. Havuz sonuçta duran bir sudur ve çok kişi tarafından kullanılır. Hele bu kişilerde var olan bir enfeksiyon hastalıkları varsa o havuza giren her kişi risk altındadır. Diğer taraftan klor havuz temizliğinde kullanılan bir kimyasaldır ancak insanlarda klor çeşitli hastalıklara da sebebiyet verir.

Havuzlu Oteller mi Denizli Oteller mi Daha İyi?

Çocuklu ailelerde deniz mi havuz mu sorusuna gelince genelde çocuk ya da bebekler üşümesinler diye havuz tercih edilir. Doktor tavsiyesine göre üşümek mi hastalanıp mikrop kapmak mı? denilse üşümek olmaktadır. Çocuğun her şekilde üşümesi giderilebilir. Seçenek her zaman deniz olmalıdır. Deniz özellikle üst solunum yollarında tuzlu su sebebi ile etkileri çok fazladır. Tatil demek sağlığı kaybetmek olmaması adına öncelik çocuklar olmak üzere deniz her zaman birinci seçenek olmalıdır.

Çocuklar İçin En Uygun Tatil Seçenekleri

Çocuklar tatilde en dikkat edilmesi gerekenlerdir. Çocuk havuzları özellikle bulaşıcı hastalıklar açısından tehlike boyutları fazladır. Havuzlar ne kadar dezenfekte edilirse edilsin viral enfeksiyonların bulaşma riski asla bitmez.

Havuzlu Oteller mi Denizli Oteller mi Daha İyi?

Havuz Suyu Yutulmamalıdır

Temizliğinden emin olunmayan hiçbir havuz hijyen değildir. Mümkünse tercih edilmemelidir. Havuz suyunun yutulması demek içeriğindeki mikrobun vücuda girmesi demektir. İçeriğindeki bir virüsten özellikle çocukların etkilendiği ishal durumu son derece yaygındır.

Evli çiftler için ilk tatil olarak adlandırılan balayı hem kadın hem erkek için kusursuz geçmesi için çaba sarf edilir. Bu tatil çiftin düğün stresinden ve yorgunluğundan kurtulmak adına adeta kaçış noktalarıdır. Kıbrıs balayı konusunda eşsiz tatiller vardır bu nedenle yeni evli çiftler Kıbrıs’ı tercih edebilirler. Birbirinden güzel Kıbrıs otelleri için siz daha neden bekleyesiniz? Kendinizi şımartmak ve birbirinden cazip tekliflerden yararlanmak için Kıbrıs otel rehberlerinden faydalanarak şimdiden rezervasyonunuzu yaptırarak kar yapın deriz.

Havuzlu Oteller mi Denizli Oteller mi Daha İyi?

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir