Girne'de Ulaşım - Girne Kalesi

Girne’de Ulaşım

Yaz ve tatil denilince çoğu kişinin aklına gelen ilk yerlerden biri Kıbrıs. Adanın büyük şehirleri özellikle de yaz aylarında popüler birer tatil merkezi konumunda. Ancak Kıbrıs’ın en popüler tatil merkezi tabi ki Akdeniz kıyısına kurulu liman şehri Girne.  Doğal güzelliği, hareketli gece hayatı, casinoları, otelleri, Kıbrıs’ın en güzel plajları arasında sayılan plajları, mutfağı, tarihi mekânları ile Girne Kıbrıs’ın en dikkat çekici kentlerinden biri olmayı kolayca başarıyor. Özellikle yaz aylarında yoğun şekilde ziyaretçi akınına uğrayan Girne’ye ülkemizden iki yolla ulaşılıyor; denizyolu ve havayolu. Denizyolu ile Antalya Alanya Limanı ve Mersin Taşucu Limanı’ndan kalkan feribotlar ile direkt Girne’ye ulaşabilmek mümkün. Havayolu ileyse Lefkoşa’daki Ercan Havalimanı’na gidip buradan karayolu ile Girne’ye geçmek gerekiyor. Girne’de ulaşım içinse farklı alternatifler bulunuyor.

Araç kiralama

Ülkemizden Girne’ye düzenlenen feribot seferleri ile araçla seyahat etme olanağı sunuluyor, yani Girne’ye kendi aracınızla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer aracımı götürmeyeyim diyorsanız araç kiralama en makul alternatif. Şehrin birçok noktasında araç kiralama ofisleri bulunuyor, bu ofislerde kolayca ve makul fiyatlarla araç kiralayarak Girne’de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu arada Kıbrıs’ın tümü gibi Girne’de de trafik soldan akıyor, ülkemizde sağdan akan trafiğe alıştığımız için bu Girne’de araç kullanma konusunda zorlanmanıza neden olabilir.

Girne'de Ulaşım

Taksi

Taksiler Girne’de en fazla tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biri.  Şehrin her yerinde kolayca taksi bulabilir ve dilediğiniz yere taksi ile ulaşabilirsiniz.

Girne’den Kıbrıs’ın diğer şehirlerine gitmek içinse otobüsleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca Girne içinde hizmet veren otobüsler de bulunuyor. Yani Girne’de ulaşım için çok seçenek var, bu güzel Akdeniz şehrinde ulaşım konusunda en ufak sıkıntı yaşamayacağınıza emin olarak güven içinde yola çıkabilirsiniz.

 

Girne'de Ulaşım

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir