Cratos Premium Hotel & Casino - gece

Bu yaz Kıbrıs’a gidiyoruz

Valizleri toplayın Bu yaz Kıbrıs’a gidiyoruz !Doğası, kültürü, tarihi, yemekleri, tatil seçenekleriyle Kıbrıs herkes için ideal bir konum. Kıbrıs’ta her zaman yapacak bir şey bulabilirsiniz. Kıbrıs her mevsim güzel ve birçok aktivite imkanını tatil severlere sunuyor. Uçaklı Kıbrıs paketlerine göz atmadıysanız atın derim. Hem doğası gereği hem de tarihi zenginliği nedeniyle Kıbrıs’a bir kez gelen bir daha bir daha gelmek istiyor. Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs canlı çeşitliliğiyle herkese görsel bir şölen yaşatır. Adanın kuzeyinde bulunan Dipkarpaz Milli Parkı bu konuda sizi tatmin edecektir. Aynı zamanda Zafer Burnu’na kadar çıkıp şahane manzarayı seyredebilirsiniz.

Hem cebinize, hem keyfinize uygun Kıbrıs otelleri

Kıbrıs hakkında bugüne kadar bildiğiniz duyduğunuz şeyleri unutun.

Bundan önce Kıbrıs’ın kumar ve eğlence hayatından ibaret olduğunu, çok pahalı bir ülke olduğunu düşündünüz muhtemelen ama gerçek bu değil. Kıbrıs her yönden nitelikli bir ülke. Tarihi geçmişi yadırganamayacak kadar güçlü mesela. M.Ö yıllara dayanan Kıbrıs tarihi boyunca birçok milletin uğruna savaştığı bir ülke olmuştur. Bu hakimiyetlerden günümüze binlerce önemli eser ve Kıbrıs kültürü kalmıştır. Kıbrıs’a gittiğinizde sadece bir kültür gezisi yapmak isteseniz bile birkaç gününüzü bu aktiviteye ayırmanız gerekecektir.

Lefkoşa’da mutlaka görmeniz gereken yerler!

Apostolos Andreas Manastırı, Salamis Harabeleri, Lala Mustafa P. Cami, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İskele kon Müzesi, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Girne Kalesi, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Bellapais Manastırı gezip görebileceğiniz önemli tarihi noktalardır. Bunlar dışında da ünlü silah kaçakçısının Mavi Köşkü ve Barbarlık Müzesi Kıbrıs’ta görmeniz gereken yerlerdendir. Kıbrıs turlarıyla Kıbrıs otellerinde yerinizi ayırtın. Kıbrıs’ta muhteşem bir tatilin keyfini tam olarak yaşayabilmeniz için Kıbrıs otelleri tam aradığınız şey.

Gazimağusa'nın tarihi yönü

Kıbrıs’ta gezin, muhteşem Kıbrıs lezzetlerini tadın, denizin ve havanın tadını çıkarın. En uygun Kıbrıs otellerinde yerinizi ayırtın, yazı keyifli geçirin.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir