Başkent Lefkoşa'da Damak Tatlandıran Mekanlar - Kıbrıs Steak House

Başkent Lefkoşa’da Damak Tatlandıran Mekanlar

Başkent Lefkoşa’da Damak Tatlandıran Mekanlar

 

Kuzey Kıbrıs’ın en gözde şehirlerinden biri olan Lefkoşe, mutfakları ve damak lezzetiyle Dünya’nın her yerinden ziyaretçi ağırlıyor. Hellim peyniri ile dillere destan efsane lezzeti ve Kuzey Kıbrıs’a özgün yöresel lezzetler ile oluşturulmuş kaliteli restoranları sunuyoruz. Kıbrıs turları ile balık restoranı, et restoranı, kebapçısıyla özel lezzetler sunuyor.

Galabalik

Başkent Lefkoşa'da Damak Tatlandıran Mekanlar

Lefkoşa, Kemal Aksay Caddesinde bulunan Galabalik restoran, hem Kıbrıslıların hem turistlerin en uğrak mekanlarından biridir. Rakı& balık muhteşem ikilisinin en lezzetli sunulduğu mekanda, deniz ürünleri ve mezeler tadına doyulmayan tatlar arasında. Açık alan ve restoran bölümleriyle, yüzlerce misafire aynı anda servis sunabilen en popüler restoranlardan biridir. Kıbrıs turları ile Kuzey Kıbrıs’a gelen Türk ve Avrupalı turistlerin, balığın en lezzetli tatlarını deneyimledikleri özel mekan Galabalik. 20’ye yakın meze çeşidi, rakının en has çeşitleri ve ızgarası- kızarması- buğulamasıyla en özel balık sanatını, afiyetle yiyebilirsiniz. Damak Tatlandıran Mekanlar sıralamasında birinci geliyor.

Kıbet Steak House

Başkent Lefkoşa'da Damak Tatlandıran Mekanlar

Modernize mutfak kültürü ve lokum tadında ağızda eriyen etin popüler mekanı Kıbet. Lefkoşa, İbrahim Paşa Caddesi’nde damak tadını bilenlerin adresi olarak hizmet veriyor. Steak usulü et yemekleri, barbekü menüleri ve şık dizaynı ile elit mekanlar arasındadır. Yemekler, servis ve atmosferden muazzam zevk alacağınız Kuzey Kıbrıs popüler mekanı. Mutlaka ziyaret edin ve doğal etlerin, barbeküde pişen cızır cızır eşsiz lezzetini deneyimleyin.

Ottoman Kebap House

Başkent Lefkoşa'da Damak Tatlandıran Mekanlar

Uçaklı Kıbrıs otelleri turunda deneyimleyebileceğiniz en lezzetli kebap restoranı, Merit Hotel bünyesinde sunuluyor. Ottoman Kebap House, Türk mutfağının en lezzetli kebapları, salataları ve tatlı menüsüyle hizmet veriyor. Seyir keyfi yerinde teras konumuyla Kebap House, alkollü restoranlar arasındadır. Lefkoşa manzarasında en muazzam sac yemekleri ve buz gibi rakı keyfiyle, Kıbrıs turunuzun en lezzetli anısı olacak.

Sedirhan Cafe & Restoran

Başkent Lefkoşa'da Damak Tatlandıran Mekanlar

Büyük Han içinde hem tarihi lezzet hem damak tadı sunuyor. Sedirhan, Türk mutfağının seçkin lezzetleri ve Kıbrıs yöresel lezzetlerini bir arada sunuyor. Kabak çiçeği dolmasından, serpme kahvaltıya dek her öğüne doyurucu ve tam kıvamında lezzetleri ile tarihi ve turistik bir mekandır. Kıbrıs’ a özgü hellimli ve roll börek, mekanın en popülerleri arasında. Hem alkol hem Türk Kahvesi’ni birlikte yudumlamanın damak tadıyla, Sedir restoran.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir