Bahar aylarında Kıbrıs bir başka

Bahar aylarında Kıbrıs bir başka

Cennet dendiği zaman aklınıza hangi yerler geliyor? Peki size Bahar aylarında Kıbrıs bir başka desek? Baharda yapacağınız Kıbrıs turları size yeryüzündeki cennetin kapılarını açacak. Rengarenk çiçekler, sizlerle beraber uçan 52 farklı çeşitteki kelebekler ve kuşlar; sizlerin ilham perisi olacak ve muhteşem bir tatil geçirmenizi sağlayacak. Ülkemizde ve dünyada oldukça popüler tatil yerlerinden birisi olarak kabul edilen Kıbrıs’ı her mevsimde ziyaret etmeniz mümkün. Eğer deniz, kum ve güneş üçlüsünü tercih ediyorsanız Kıbrıs’ı yazın; eğer sakin ve doğal güzelliklerle kucaklaşılacak bir tatil istiyorsanız da Kıbrıs’ı ilkbahar aylarında ziyaret etmelisiniz.

Her ne kadar sıklıkla yazın tercih edilse de aslında Kıbrıs, bahar aylarında dünyanın en güzel noktalarından birisi haline geliyor. Huzur ve sakinlik isteyen, bahar sezonu kafa dinleyerek geçirmek isteyen herkesin rotasını Kıbrıs’a çevirmesini tavsiye ediyoruz. Peki Kıbrıs’ta bahar aylarında ne yapabiliriz? Nereyi gezebiliriz?

Karpaz: Doğal güzellikleri ile insanı kendisine hayran eden Karpaz, bahar aylarında bir başka güzel. Gelincik tarlaları, meşhur eşekleri, orkideleri ve laleleri ile gören herkesi büyüleyen Karpaz aynı zamanda sonsuz maviliği ile de meşhur. Caretta Ceratta’ları ile meşhur olan bu bölgede yüksek bir yamaca oturarak ilkbaharın tüm güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Karmi Köyü: Genellikle İngilizlerin yaşadığı ve doğal güzellikleri ile gören herkesi büyüleyen Karmi Köyü, bahar aylarında gezilmesi gereken yerlerden birisi. Akdeniz mimarisinin tüm özelliklerini görebileceğiniz bu köyde süs havuzları da dikkat çekiyor. Uçaklı Kıbrıs turları ile bu güzel köyü ziyaret etmeniz mümkün.

St. Hilarion Kalesi: 10. Yüzyıla dayanan bir tarihi olan St. Hilarion Kalesi, Kıbrıs’ın tarihi güzelliklerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bu güzel kalenin çevresi de birçok doğal güzellikleri barındırıyor.

Girne Limanı: Kısa gece yürüyüşleri için ideal bir nokta olan Girne limanı, bahar ayının muhteşem esintileri ile mutlaka ziyaret etmek isteyeceğiniz noktalardan birisi.

BAHAR AYLARI BİR BAŞKA GÜZEL

Kıbrıs bahar aylarında bir başka güzel. Bu muhteşem ülkeyi hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile gezmeyi planlıyorsanız, ilkbahar sizler için harika bir zaman. Gezilerinizden sonra Kıbrıs otelleri rezervasyonlarınız ile kafanızı da dinleyebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir