Baf Gezilecek Yerler - Yerleşim Alanı

Baf Gezilecek Yerler

Kuzey Kıbrıs’ın batı kısmında bulunan liman kentlerinden biri olan Baf kendine has bitki örtüsü ve tarihi mekânları ile tanınıyor. Rauf Denktaş’ın doğum yeri olması sebebiyle Kıbrıslı Türkler açısından ayrı bir önemi olan şehir Kıbrıs’ın ünlü turistik merkezlerinin gölgesinde kalmış olsa da yine de gezginleri kendine çeken bir destinasyon durumunda.  Yolunuz Kıbrıs’a düşerse, Kıbrıs’a tatil yapmaya giderseniz buraya mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz. Baf Gezilecek Yerlere göz atalım.

Baf Gezilecek Yerler

Gavur Taşı

Baf-Limasol arasında bulunan sahil yolunda yer alan Gavur Taşı ya da diğer ismi ile Afrodit Kayalıkları mitolojik bir öneme sahip zira Yunan mitolojisinde güzellik ve aşk tanrıçası olarak bilinen Afrodit’in burada dünyaya geldiğine inanılıyor. Doğal güzelliği ile de dikkat çeken Gavur Taşı görebileceğiniz harika bir yer.

Baf Gezilecek Yerler

Baf – Kral Mezarları

Yalnızca Baf’ın değil Kıbrıs’ın en önemli tarihi mekânlarından biri olan Kral Mezarları Baf limanından iki kilometre uzaklıkta yer alıyor. Milattan önce 4. Yüzyılda yapılmış olan Kral Mezarları kayalıklara oyularak oluşturulmuş. Milattan önce 3. Yüzyıla dek Baf soyluları ve önemli görevlilerin gömüldüğü mezarlara her ne kadar Kral Mezarları dense de aslında nekropolde herhangi bir kralın gömülü olmadığı biliniyor. Mezarların bazılarında sütunlar ve freskler de bulunuyor. Kral Mezarları bu gezilerinin vazgeçilmez ziyaret noktası, sakın bu binlerce yıllık mezarları görmeden gezinizi sonlandırmayın.

Baf Gezilecek Yerler

Bunlar Baf’ın en önemli gezilecek noktaları ancak emin olun Baf’ta hem görülecek çok daha fazla yer hem de yapılacak birçok keyifli aktivite sizi bekliyor. Dalış Baf’ta yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri. Birçok kişi Baf’a dalış yapmak için gidiyor. Yani Kıbrıs tatili planlıyorsanız Baf’ı da planlarınıza dâhil ederseniz hiç pişman olmayacağınız kesin.

Baf Gezilecek Yerler

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir