Adım Adım Karadeniz - Yedi Göller

Adım Adım Karadeniz

Doğası, manzarası ve denizi ile 7 bölgenin en yeşilidir Karadeniz. Her noktasında gizem, her açısında tarih ve her kentinde bambaşka bir kültür yatmaktadır. Doğu Karadeniz’den Batıya kadar uzanan kıvrımlı, estetik yapıya sahip bölge, cennetin ırmaklarını sunmaktadır. Yeşili zirvelere taşıyan, denizinin ihtişamıyla huzur dolu muhteşem bir bölgedir. Baştan başa gezerek, her nefeste tazelenebilir, tabiat ananın en cömert güzelliğini bizzat yaşayabilirsiniz. İşte Adım Adım Karadeniz;

  1. Adım: Bolu Ormanları

Ormanların en bereketli oksijenini sunduğu, gözlerin yeşile doyduğu bir kenttir Bolu. Abant Tabiat parkında, şömine keyfi yaparak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Abant gölü civarında yürüyüş, Kuş Cenneti ve Yedi Göller Bölgesi ile National Geograpic’in en muhteşem belgeselini görüntüleyebilirsiniz. Sapanca ve Sapanca gölü görülmesi gereken yerler arasındadır. Sapanca tabiat parkı ve doğa aktiviteleri alanları, en renkli Karadeniz manzaraları sunmaktadır.

  1. Adım: Zonguldak

Siyah elmas bereketi sunan tabiatı, en yeşil haliyle yaşayabilirsiniz. Cehennem Ağzı Mağarası, Gök Göl Mağarası, Filyos Plajı ve Danaağzı Tabiat Parkı görülmesi gereken nadide alanlardandır. Yeşil cennetten bir köşe sunan Zonguldak, Ereğli Müzesi ve şehir merkezi ile Karadeniz gezisine eğlence katmaktadır. Uçaklı Kıbrıs paketleri kategorisinden, Zonguldak seyahatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

  1. Adım: Kastamonu

Küre Dağları Milli Parkı, Valla Kanyonu ve eşsiz doğa içeriğiyle Kastamonu, Karadeniz’in incilerindendir. Ilgaz Dağı Milli Parkı ve ılıca Şelalesi ile uluslararası yüzlerce sporcuyu konuk etmektedir. Tabiat güzellikleriyle baş döndüren Kastamonu, extrem sporcularının da en favori doğal alanlarından biridir. Kastamonu Kalesi, Kastamonu Saat Kulesi, liman ve şehir müzeleriyle seyahat içeriğine zengin katkı sunmaktadır. Kıbrıs turları bölümünden de Kastamonu gezisi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  1. Adım: Samsun

Tarihin başladığı en güzel şehirlerden biridir. Her köşesi cennet olan Karadeniz’in Atatürk müzesi, Atatürk Bahçesi, Bandırma Vapuru ve onur Anıtı ile kucaklayan şehri. Bambaşka bir doğa ve muazzam şehir planı sunan Samsun, deniz ve yeşilin görsel sunumunu yapmaktadır. Amazonların heykelleri, Amazon köyleri ile medeniyetleri yaşatmaktadır. Anıt mezarlar, heykeller, tarihi kentleri ile bolca kültür, bolca oksijen ve muhteşem doğal güzellikler sunmaktadır. Samsun gezi rehberinize, Kıbrıs otelleri seçeneğini ekleyebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir