Kıbrıs’ta Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler - Göl

Kıbrıs’ta Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler

Yaz sezonunu tatil ile açmak isteyenler için Kıbrıs vazgeçilmez bir seçeneği oluşturuyor. Tatilciler için Kıbrıs’ın sahil kentleri gözde tatil mekanı olarak yerini koruyor ve her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Kıbrıs’a ilk kez gidecek tatilciler için Girne ve Gazimağusa başlangıç için ilk tercihlerin arasında geliyor. Tatille beraber eğlenceyi de beraberinde arayanlar için Kıbrıs vazgeçilmez bir tercih.

Kıbrıs’ta Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler

Konaklama İçin Önceden Bilinmesi Gerekenler

Konaklama için pek çok seçenek mevcut. Rahatına düşkün olanlar için oteller ilk sırayı alıyor fakat doğayla iç içe olmak isteyenler için de tatil köyleri ve tatil evleri ikinci sırayı alıyor. Civar yerleşimlerde evini kiralayan ev sahiplerine de rastlamak mümkündür.

Unutulmaması gereken en önemli konu erken rezervasyondur. Tatil için ilginin yoğun yaşandığı bu şehirde planların yoğunluk oranına göre yapılması ve kalınacak yerin önceden rezerve edilmesi büyük bir önem taşıyor. Belirlenen tarih için en az 1 ay öncesinden uçak biletinin bakılması hesaplı ve cebinize dost bir tatil yapmanıza katkı sağlayacaktır. Önceden belirli bütçesi olan seyahatçiler için de ulaşımdan artan parasını farklı etkinliklerle daha renkli yaşama imkanı sunmuş olacaktır.

Kıbrıs’ta Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler

Tatil Eğlencesi İçin Seçenekler

Eğlence ve tatili bir arada kullanırken balayı çiftlerini de unutmamak gerekir. Balayı için Kıbrıs’ı seçen tatilciler gündüzü sahilde zaman geçirerek akşam lüks bir restoranda Kıbrıs köftesi yiyip geceyi partilere katılarak sonlandırabilir. Bölgenin tarihi yerlerini önceden belirleyip belli bir plana göre hareket etmeniz hem zamanınız hem bütçeniz açısından size katkıda bulunacak, daha az yorgunlukla daha çok yer keşfetmenizi sağlayacaktır. Gezi planınızı hazırlamak için tarihi yerleri belirlemenin ardından navigasyon ve çeşitli akıllı uygulamalar ile ulaşım haritanızı çıkarabilirsiniz.

Deniz kenarında zaman geçirmek isteyen tatilciler için kentte çok sayıda plaj bulunmaktadır. Escape Plajı’nın yanı sıra Nissi Plajı, Mercan Körfezi ve Glapsides’ı önerebiliriz. Dalış yapmak isteyenler ve deniz mağaralarını görmek isteyenler için Konnos Koyu ideal bir tercih olacaktır.

Kentin tarihi yerlerini keşfetmek için Lefkoşa’da bir gün geçirebilir, Osmanlı Dönemine ait Büyük Han ve Selimiye Camiye rastlayabilirsiniz. Bedesten olarak bilinen, restore edilerek daha ilgi çekici hale getirilen St. Nicholas Kathedrali’ni de hemen Selimiye Caminin karşısında ziyaret edebilirsiniz. Yine yakın mesafesinde Etnografya Müzesi ve Derviş Paşa Konağı gibi tarihi değerlere rastlayabilirsiniz. Yürüyerek dolaşabileceğiniz bu yerlere Girne Kapısını ve Venedik Sütununu da ekleyip tatilinizi sonlandırabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir