Kıbrıs’ta Balayı İçin 5 Tüyo

Yaz ya da kış fark etmeksizin, rüya gibi bir balayı tatili için en uygun konum Kuzey Kıbrıs olabilir. Türk vatandaşlarının sadece kimlikleri ile girebildikleri, yavru vatan olarak da addedilen Kıbrıs’ta balayı, dört mevsim hizmet veren oteller, nitelikli hizmet alanları, uygun iklim koşulları ve denize nazır odalarla cezbedici hale geliyor. Peki, Kıbrıs’ta unutulmaz bir balayı tatili yapmak için en önemli etmenler neler?

Bu yazımızda sizin için, harika bir balayı için 5 tüyoya yer vereceğiz. Siz de, ilerleyen aylarda bir balayı tatiline çıkmayı planlıyorsanız ve konum seçiminizi Kıbrıs’tan yana yaptıysanız, bu tüyolarla, çok daha rahat bir balayı tatili yapabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Balayı İçin 5 Tüyo - eğlenceli balayı tatili

Erken Rezervasyon Yapın

Türkiye’de bulunan pek çok otel, bilhassa kış aylarında hizmetlerinde kısıtlamaya giderler, ancak Kıbrıs’ta, mevsim fark etmeksizin her zaman tam donanımlı hizmet veren pek çok tesisle karşılaşırsınız. Sizin gibi düşünen ve Kıbrıs’ta balayı tatili yapmak isteyen yeni çiftler de bu durumdan haberdarlar, dolayısıyla; balayınıza yakın bir zamanda rezervasyon yaptırmayı planlıyorsanız, hayalleriniz suya düşebilir.

Tavsiyemiz, hem daha ekonomik hem de garanti olması açısından, balayı tarihinizden üç, dört ay önce rezervasyonunuzu yaptırmanız yönünde olacaktır. Bir hafta ya da iki hafta kala yaptıracağınız rezervasyonlar, fiyat açısından sizi üzmekle birlikte, içinize sinmeyen bir otelde balayı tatilinizi geçirmeniz anlamına gelebilir.

Kıbrıs’ta Balayı İçin 5 Tüyo - balayı suiti

Otel Seçiminize Dikkat Edin

Gelelim otel seçimlerine. Kuzey Kıbrıs, son yıllarda yaptığı turizm yatırımları ile Akdeniz’de huzur ve eğlence dolu bir vaha haline geldi; bu bakımdan değerlendirildiğinde, kusursuza yakın hizmetleri ile bilinen çok fazla tesis var. Bir otelin internet sitesine girdiğinizde, otele direkt aşık olabilir, hatta rezervasyonunuzu hemen yaptırmak isteyebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan pek çok tesis, aynı zamanda Tripadvisor gibi platformlarda da yer alıyor. Rezervasyonunuzu yaptırmadan önce, tercih listenize eklediğiniz otellere bu tarz platformlardan göz gezdirip, aynı zamanda yakınlarda yapılan yorumlara mutlaka göz atmalısınız. İnternet sitesi çok güzel olan ve sizi mest eden bir otel, konuklar tarafından beğenilmemiş olabilir ve siz de bu beğenilmeyen niteliklerle karşılaşmak istemiyorsanız, listenizden o oteli çıkarabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Balayı İçin 5 Tüyo - nuh'un gemisi deluxe hotel balayı

İsteklerinize Binaen Bir Tatil Planlayın

Kıbrıs’ta balayı oldukça güzel bir seçim, ancak nasıl bir balayı istiyorsunuz? Sessiz, sakin, huzurlu mu; bol eğlenceli, aktiviteli, konserli mi? Bu seçimi yapmak oldukça önemli, çünkü Kıbrıs’ta bulunan otellerde konukların memnuniyetsizlikleri genellikle verilen hizmetlerden değil, aradıklarını bulamamalarından kaynaklanıyor.

Örneğin, huzurlu, sessiz, sakin bir balayı tatili istiyorsanız, Girne’nin butik otellerini ya da Karpaz tarafındaki otelleri tercih etmeniz, doğru olacaktır. Ancak, bolca eğlenebileceğiniz ve her gün farklı bir organizasyona katılabileceğiniz bir tatil arıyorsanız, yine Kıbrıs turizminin kalbi Girne’de bulunan beş yıldızlı ve lüks otellere göz atmanızda fayda var.

Kıbrıs’ta Balayı İçin 5 Tüyo - sahil

Alınacaklar Listenizi Hazırlayın

Balayı tatilinizi önceden planlamanız yetmez, aynı zamanda bavulunuzu da hazırlamalı, hazırlamasanız bile alınacaklar listenizi mutlaka yanınızda tutmalı ve bir şeyler aklınıza geldiğinde derhal not almalısınız. Pek çok çift, düğün telaşı ve benzeri durumlardan dolayı, hem bavul yapmayı hem de bavuluna son dakikada önem arz eden şeyleri koymayı unutabiliyorlar. Bu duruma düşmemek adına, alınacaklar listenizi yapmanızı öneriyoruz.

Kıbrıs’ta Balayı İçin 5 Tüyo - bavul

Bolca Eğlenin ve Huzur Dolu Bir Tatil Yapın

Yalnızca kimliğinizle girebileceğiniz ve dört mevsim sizi memnuniyetle karşılayan Kuzey Kıbrıs, son yılların en gözde tatil merkezlerinden bir tanesi. Türkiye’nin en önemli ses sanatçıları, her ay pek çok otelde sahne alıyorlar; bunun yanında, hemen her otelde hem huzurlu bir şekilde dinlenmenizi sağlayan hem de sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmenize olanak veren aktiviteler, hizmet alanları var.

Kısaca, Kıbrıs’ta balayı süresince, tercihlerinize göre, unutulmaz bir tatil yapmanızı temenni ediyoruz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir