Kıbrıs’ın Eşsiz Güzellikleri - Cratos Premium Hotel

Kıbrıs’ın Eşsiz Güzellikleri

Bütün bir yıl geçen koşuşturmanın ardından herkes güzel bir tatili hak eder. Özellikle de sınırlı tatil hakkı bulunan çalışanlar için tatil yapılacak yer, doğru otel seçimi çok önemlidir.  Hem ekonomik hem de klas bir tatil isteyenler için ise yurtdışı için en ideal alternatif şüphesiz Kıbrıs’tır. Kıbrıs’ın güzellikleri saymakla bitmez. Özellikle Türkiye’den gidecekler için Kıbrıs şüphesiz en iyi yurtdışı tatil alternatifidir. Niye mi? İşte Kıbrıs’ın Eşsiz Güzellikleri:

Kıbrıs’a ulaşım ve giriş yapmak Türk vatandaşları için oldukça kolay. Aktarmasız olarak Kıbrıs’a kolaylıkla uçabileceğiniz gibi vize veya pasaportunuz olmadan nüfus cüzdanınızla girişinizi yapabilirsiniz. Hem Türk hem onlarca farklı kültürün ortak bileşkesi olan Kıbrıs’ta kesinlikle yabancılık çekmezsiniz. Her türlü para geçtiği gibi Kıbrıs’ın para birimi de Türk Lirası’dır. Üstelik tekel ürünleri vergileri ülkemize göre çok daha düşük olduğu için neredeyse Türkiye’deki fiyatların yarısına alışveriş yapabilirsiniz.

Sadece yazın değil 4 mevsim güzel!

Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya adasından sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Akdeniz ikliminin baskın bir şekilde kendini gösterdiği Kıbrıs’ta tatil için sadece yaz mevsimini beklemenize gerek kalmaz. Dört mevsim de tatil içini ideal olan Kıbrıs’ta tatil yapabilirsiniz. Kıbrıs’ın Kuzey bölümü olan Karpaz’ın zengin endemik türlerini keşfedebilirsiniz.  Kıbrıs boylu boyunca uzanan birbirinden güzel sahillere sahiptir. Tatil için Kıbrıs’ın altın kumsallarında uzanıp denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

Kıbrıs otelleri standart üstü muhteşem otellerdir. Kıbrıs tatilinize keyif katacak en güzel bölüm şüphesiz Kıbrıs otel konaklamalarınızdır. Kıbrıs tatilinizi en iyi şekilde geçirmek için tercihinizi Kıbrıs otellerinden yana kullanabilirsiniz. Sizin için her türlü konforun hazır edildiği Kıbrıs otelleri içinden seçim yapmanız oldukça güç olacaktır.

Kıbrıs tarihi ise apayrı bir deryadır. Yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin hüküm sürdüğü ülkede Kıbrıs turları ile tatilinizi unutulmaz kılmak sizin elinizde. Kıbrıs’ta görmeniz gereken tarihi yerler arasında; Lala Mustafa P. Cami, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, İskele, Apostolos Andreas Manastırı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Bellapais Manastırı, Buffavento Kalesi, İkon Müzesi, Salamis Harabeleri,  İskele kon Müzesi, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Güzelyurt Müzesi, Soli harabeleri ve St. Mamas Manastırı’nı sayabiliriz. Uçaklı Kıbrıs paketleri ile Kıbrıs’ta yerinizi almak için acele edin.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir