Salamis Bay Conti Hotel - plaj

Kıbrıs tatilinde neler yapılır

Mart ayı yüzünü gösterdi bile, yaz tatiliniz için geriye sayım başladı. Bu yaz tatilini Kıbrıs’ta planlayanlar yaşadı. Henüz plan yapmayanlar ise şimdiden Kıbrıs turları ve Kıbrıs otelleri için aramalara başlayabilir. Şimdi Kıbrıs tatilinde neler yapılır ve nerelere gidilir bunları anlatalım.

Dört bir yanı Akdeniz’le çevrili olan güzel Kıbrıs her mevsim yumuşak bir iklime sahip olduğundan her dönem tatil için uygun bir yer konumunda. Son buzul çağından etkilenmeyen ada endemik canlı çeşitlerinin de bulunduğu zengin bir ülke. Kıbrıs’a yolunuz düştüğünde / gittiğinizde adanın en kuzeyine Dipkarpaz Milli Parkı’na mutlaka gidin ve özellikle meşhur tatlı karpaz eşşeklerini mutlaka görün. Orada bulunan binlerce türü yakından gözlemleyin. Zafer Burnu’na gidin, Apostolos Andreas Manastırı’nı görün. Bol bol fotoğraf çekin.

Lefkoşa’da mutlaka görmeniz gereken yerler!

Adanın tarihi fazlasıyla zengin

Tarihle ilgilenenler için ayrıca bir harika olan nokta burası. Onlarca farklı uygarlığın yönetimi altına girmiş olan Kıbrıs’ın tarihi zenginliği de buradan geliyor. Kıbrıs turları esnasında gezip görebileceğiniz yerler olarak; Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi, Selimiye Camisi, Derviş Paşa Konağı, Girne Kapısı, Arasta Sokak, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı, İskele, Apostolos Andreas Manastırı, Kantara Kalesi, Ayia Trias Bazilikasi, Kanakaria Kilisesi, Philon Kilisesi, İskele kon Müzesi, Venedik Sütunu, Girne Kalesi, St. Hilarion Kalesi, Bellapais Manastırı, Buffavento Kalesi, İkon Müzesi, Salamis Harabeleri, Lala Mustafa P. Cami, Kral Mezarları, Vuni Kalesi, Güzelyurt Müzesi, Soli harabeleri ve St. Mamas Manastırı’nı sayabiliriz.

Kıbrıs’ta hafta sonu tatil kaçamağı

Kıbrıs gece hayatıyla da oldukça renkli bir ülke. Adanın her noktasında gülüp, eğlenebileceğiniz birçok eğlence mekanı var. Ayrıca casinolar da Kıbrıs’ta yasal olduğu için eğlenmek adına tercih edebileceğiniz bir seçenek. Ülkede tekel ürünleri de vergiler düşük olduğundan dolayı oldukça ekonomik oluyor göreceksiniz. Ülkeye gitmişken muhteşem Kıbrıs lezzetlerinin de tadın mutlaka bakın. Yaz yaklaşırken hem kaliteli hem de ekonomik bir tatil planı yapın. Kıbrıs otelleri, Kıbrıs turları ve uçaklı Kıbrıs paketleri için yerinizi hazırlayın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir