Kıbrıs Doğası sizi kendine hayran bırakacak - kibris dogasi

Kıbrıs doğası sizi kendine hayran bırakacak

Kıbrıs doğası sizi kendine hayran bırakacak

Kıbrıs geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış büyük bir Akdeniz adasıdır. Kıbrıs turistler tarafından her yıl oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Hem bir ada hem de oldukça güzel bir doğaya sahip olmasına karşın uygun fiyatlı, kaliteli tatil yapabilmek için çok güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Kıbrıs denilince akla Kıbrıs’ın o güzel hiç el değmemiş ve tahribata uğramamış sahilleri ve Kıbrıs doğası geliyor. Kıbrıs adeta içerisinde bulunan birçok farklı her kesime hitap eden kültürel ve tarihsel miraslarla donatılmış bir adadır.Bu yüzden şüphesiz her turistin ilgisini çekecek gezilecek, görülecek yerler Kıbrıs’ta mevcuttur.

 Kıbrıs Doğası sizi kendine hayran bırakacak - kibris dogasi

Girne

Kıbrıs’a geldiğinizde, Girne mutlaka gideceğiniz yerlerden biri olur. Girne Kordonboyu’nda yürürken birçok renkli restoran, balıkçı tekneleri ve yatlar arasında devasa bir tarihi yapı olan Girne Kale’si görkemle karşılar sizi.  Girne’ye gelip de Girne Kalesi’ni ziyaret etmemek büyük bir tarihi yok saymak gibidir. İşte bu yüzden Kıbrıs’ta gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisi de kuşkusuz Girne Kalesi’dir. Girne Kalesi aynı zamanda Kıbrıs’ın en önemli müzelerinden biridir. Girne Kalesi’ni ziyaret ederken içerisinde tarihe şahit olabileceğiniz birçok bölüm vardır.  Girne kalesi içerisinde St.George Kilisesi , batık gemi müzesi ,Venedik kulesi, Sarnıç, Kırnı mezarları canlandırmaları, mezar kazıları, Luzinyan Kulesi ve Zindanlar bulunmaktadır. Tüm bu bölümleri gezmek bazen yorucu olabilir. İşte tam da o sırada Kale içinde yer alan küçük kafede soğuk bir meyve suyu ya da Kıbrıs Kahvesi içip mola vermenizi tavsiye ederiz.

 Kıbrıs Doğası sizi kendine hayran bırakacak - kibris girne

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs’ın doğası ve tarihi yapısı kadar otelleri de muazzamdır. Kıbrıs otelleri her bütçeye uygundur. Üstelik Kıbrıs’taki otellerin neredeyse hepsi oldukça geniş ve kapsamlıdır. Otellerin inşasında ve planlarında her zaman farklı karakterde ve ilgi alanlarında olan insanların da eğlenebilmesi düşüncesi göz önünde bulundurulmuştur. Hem uygun fiyatlarla hem de en güzel otellerde kalmak Kıbrıs’ta mümkün. Son derece konforlu otellerde son derece uygun fiyatlarla tatilinizi geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken otelinizi seçmek ve rezervasyonunuzu çok geç kalmadan hemen güvenli bir şekilde yaptırmak. İşte mükemmel bir tatil bu kadar kolay.

Kıbrıs Doğası sizi kendine hayran bırakacak - kibris otelleri

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir