Girne Tarihi mekanları ve Gezilecek Yerler - Sourp Magar Manastırı

Girne tarihi mekanları ve gezilecek yerler

Girne tarihi mekanları ve gezilecek yerler

Girne üzerinde gerçekten güzel, keyifli ve estetik bir seyahat alanı bulunuyor. Bu alan ile birlikte sizler de kaçırılmayacak seçimleri takip ediyor ve ihtiyaçlarınıza da bu denge ile ulaşıyorsunuz. Kuzey Kıbrıs’In en önemli tatil yerlerinden olan Girne için, farklı bir alan ve yenilikçi bir yaklaşımdan bahsedebiliriz. Sizinle ilgili olarak ve size özel bir yenilik ile ihtiyaçlarınıza çözüm üreten bütün yaklaşımları tek bir tıklama ile kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve Girne ile ilgili her bir seçeneği kendi içinizde ön plana çıkarın. Amacımız size daha rahat, daha özel ve yenilikçi bir yapımı sunmak.

 

Girne’de görmeye değer 5 yer;

 

Batık gemi müzesi

Girne Tarihi mekanları ve Gezilecek Yerler

Batık gemi müzesi, seyahat için oldukça önemli bir alandır. Girne ve Kıbrıs’ın en gözde yerlerinden olan bu müze, dünya üzerinde oldukça az sayıda hazırlanmış. Bu müze emin olun daha önce gördüklerinizden çok daha farklı bir yapıya sahip.

 

Sourp Magar Manastırı

Girne Tarihi mekanları ve Gezilecek Yerler

Bir koptik manastır olarak inşa edilmiş olan yapı, Mavi Manastır olarak da bilinmektedir. Manastır hakkında ziyaret öncesinde bilgi edinmek gerekirse, mevcut verilere göre M.S. 10. Yüzyılda inşa edilmiş olması dikkat çekicidir.

 

Girne limanı

Girne Tarihi mekanları ve Gezilecek Yerler

Girne Limanı, aslında şehrin merkezidir. Çünkü en kalabalık olan ve en etkileyici nokta tam da burasıdır. Liman sahip olduğu tarihi değerler ile geçmişine dikkat çekerken, doğal güzelliği ile de huzur ve sakinlik sunuyor.

 

Kıbrıs Cafer ağa camii

Girne Tarihi mekanları ve Gezilecek Yerler

Kıbrıs Cafer Ağa Camii, Kıbrıs’ın özel yapılarından biridir. Mimarisi ve tarihi ile büyüleyici olması sebebi ile Girne’de gezmeye zamanı olanların da rotasında yer alır.

 

Halk sanatları müzesi

Girne Tarihi mekanları ve Gezilecek Yerler

İki katlı bir ev olan Halk Sanatları Müzesi özellikle yabancı turistlerin çok ilgisini çekmektedir. Çok ilginç ve yöreye özel alanlar ile karşınız çıkan ürünler ve özel malzemeler, burada bir sanat müzesi olarak sergilenmeye devam ediyor.

 

Kıbrıs üzerinde daha ek çok alan bulunuyor. Yeni serimizde hepsi ile ilgili detaylı incelemelerde bulunmaya devam edeceğiz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir