En renkli Kıbrıs plajları - Kıbrıs Plajları

En Renkli Kıbrıs Plajları

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs bir Akdeniz adasından beklenebileceği üzere muhteşem güzellikte plajlara ev sahipliği yapıyor. Plaj deyince akıllara bir çok isim geliyor. Kıbrıs plajları adanın turist akınına uğramasında çok büyük rol oynuyor. İlkbahardan başlayarak yaz aylarından sonbahara dek süren dönemde Kıbrıs plajları on binlerce insanı kendine çekiyor. Adanın plajları öylesine güzeller ki bir kez giden ilk fırsatta tekrar gitmek istiyor. İşte karşınızda Kuzey Kıbrıs’ın en güzel plajları.

Kıbrıs Plajları

Afrodit’in Doğduğu Plaj: Altınkum

Herkes Yunan mitolojisinde güzellik tanrıçası olarak bahsedilen Afrodit’in adını duymuştur mutlaka. Adanın yaban eşekleri ile ünlü Karpaz Yarımadası bölgesinde yer alan Altınkum Afrodit’in doğduğu yer olarak biliniyor. Bir güzellik tanrıçasının doğabileceği denli güzel bir plaj olan Altınkum altın rengi kumları, masmavi denizi ile Kıbrıs plajları içerisindeki en güzelidir.  Bu arada plajın bir özelliği de caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanlarından biri olması, bu sebeple plaj doğal güzelliğini kusursuz şekilde muhafaza etmiş.

En renkli Kıbrıs plajları

Eğlenmek İçin En Doğru Adres: Yavuz Çıkarma Plajı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kıbrıs Barış Harekatı sırasında adaya ilk adım attığı yer olması sebebiyle Yavuz Çıkarma Plajı olarak bilinen plajın diğer ismi ise Escape. Plaj özellikle deniz, kum, güneş keyfini eğlenceli aktiviteler ile taçlandırmak isteyenler için mükemmel bir alternatif zira plajda hemen hemen tüm su sporlarını yapma olanağı bulunuyor.

En renkli Kıbrıs plajları

Dalgıçların Favorisi Glapsides

Kuzey Kıbrıs plajları denilince Glapsides’i atlamak olmaz. Karpaz ile Gazimağusa arasındaki Glapsides adanın yerlilerinde adanın en güzel plajı olarak kabul ediliyor ve özellikle dalış sevdalıları bu plajı tercih ediyor. İnanılmaz güzellikteki su altı ile büyülü anlar yaşayabileceğiniz plajda plaj voleybolu da oynayarak harika zaman geçirme şansına da sahipsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir